Kenaanské glosy ve středověkých hebrejských rukopisech s vazbou na české země

Kenaanské glosy ve středověkých hebrejských rukopisech s vazbou na české země - Ondřej Bláha, | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Ondřej Bláha,
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Kenaanské glosy ve středověkých hebrejských rukopisech s vazbou na české země.pdf


Chcete si knihu přečíst?Kenaanské glosy ve středověkých hebrejských rukopisech s vazbou na české země ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Ondřej Bláha,. Číst Kenaanské glosy ve středověkých hebrejských rukopisech s vazbou na české země Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kolektivní monografie přináší podrobný pohled na dosud málo známou a nedostatečně zpracovanou oblast pračeštiny a staré češtiny: zápisy českých slov a frází hebrejským písmem v 11.-13. století. Korpus lexikálních jednotek je poměrně malý, dosahuje počtu asi dvou stovek, přesto podává jedinečné svědectví o vzdělanosti českých, zejména pražských Židů té doby. V dokumentech psaných hebrejským písmem se nacházejí nejstarší doklady užití češtiny pro ilustraci gramatických pravidel, jedno z nejstarších českých souvětí vůbec, pozoruhodné vícejazyčné ekvivalence, slova doplňující staročeský lexikální fond či zápis útržků konverzace z první poloviny 13. století. Čeština v těchto spisech se vyznačuje jistou archaizací a její zápis je ve srovnání s tehdejším tzv. primitivním zápisem latinkou v některých ohledech propracovanější. Kniha je doplněna reprodukcemi původních glos s komentářem a kritickou edicí dosud nezveřejněné obsáhlé ruskojazyčné studie o jazyce kenaanských glos z pera Romana Jakobsona i podrobným popisem historie Jakobsonova dlouholetého bádání na tomto poli.


... Library of the Faculty of Arts, Masaryk University ... Jicchak ben Moše - Wikipedie ... . ## $a Ш141.51-84,0 $2 rubbk. 245. 00 $a Kenaanské glosy ve středověkých hebrejských rukopisech s vazbou na české země $h [Текст] $c Ondřej Bláha [et al.] společenské vědy. lingvistika. Kniha Kenaanské glosy ve středověkých hebrejských rukopisech s vazbou na české země. Ondřej Bláha, Robert Dittmann, Karel Komárek, Daniel Polakovič, Lenka Uličná - Kenaanské glosy ... Kenaanské glosy ve středověkých hebrejskýc ... Jicchak ben Moše - Wikiwand ... ... Kenaanské glosy ve středověkých hebrejských rukopisech s vazbou na české země. Monografie Kenaanské glosy ve st...SOUVISEJÍCÍ KNIHY