Archeologický atlas ČR: Vybrané památky od pravěku do 20. století

Archeologický atlas ČR: Vybrané památky od pravěku do 20. století - Martin Kuna, | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Martin Kuna,
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Archeologický atlas ČR: Vybrané památky od pravěku do 20. století.pdf


Chcete si knihu přečíst?Archeologický atlas ČR: Vybrané památky od pravěku do 20. století ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Martin Kuna,. Číst Archeologický atlas ČR: Vybrané památky od pravěku do 20. století Online je nyní tak snadné!

POPIS


Archeologický atlas je pokusem o publikaci, jaká zájemci o českou archeologii stále schází. I v České republice sice existuje řada archeologických encyklopedií a průvodců; tato kniha se ale od nich liší. Jejím cílem není pouze sdělit čtenáři určitý soubor informací o archeologických nalezištích, nálezech a výzkumech, ale především naučit jej archeologické lokality vnímat, nalézt a pochopit logiku jejich výpovědi. K tomu směřují především nové podrobné mapy, údaje o poloze v zeměpisných souřadnicích a většinou nové, profesionálně zpracované terénní fotografie. Pro publikaci bylo vybráno 105 archeologických lokalit z území Čech. S výjimkou několika málo míst s významnými archeologickými výzkumy a muzei jde vždy o lokality, na kterých jsou archeologické památky vidět na povrchu, ať už v reliéfu terénu, nebo ruinách staveb. Předložený výběr zahrnuje většinu známých a opravdu významných v terénu viditelných archeologických lokalit na území Čech, nicméně celý soubor byl sestaven především tak, aby zachycoval lokality typické v širokém spektru jejich podob, funkcí a stáří. Archeologické památky jsou v tomto svazku chápány v dosud neobvyklé šíři, a to od jeskyň osídlených v paleolitu po vesnice vysídlené po 2. světové válce.


...é památky od pravěku do 20. století. ... Archeologický atlas ČR - Vybrané památky od pravěku do 20 ... ... ... Na stránkách Archeologického atlasu ČR najdete stručný popis archeologických lokalit, jejich geografické souřadnice, galerii fotografií, mapy a plány ke stažení a výběr odborných i populárních článků ve fulltextové podobě. Vybrané památky od pravěku do 20. století. Archeologický atlas Čech. Vybrané památky od pravěku do 20. století * Sections: Monographs publish ... O projektu | Archeologický atlas Čech ... . století * Sections: Monographs published by the Institute of Archaeology, Out of stock publications . ARCHEOLOGICKÝ ÚSTAV AV ČR, Praha, v. v. i. Letenská 4, 118 01 Praha 1 IČ: 67985912, DIČ: CZ67985912 telephone switchboard ... Archeologický atlas ČR / Archaeological Atlas of the CR; ... Vybrané památky od pravěku do 20. století * Rubriky: publikace vydávané ARÚ AV ČR, Praha, v.v.i., vyprodané publikace ARÚ AV ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY