Válka a terpentýn

Válka a terpentýn - Stefan Hertmans | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Stefan Hertmans
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Válka a terpentýn.pdf


Chcete si knihu přečíst?Válka a terpentýn ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Stefan Hertmans. Číst Válka a terpentýn Online je nyní tak snadné!

POPIS


Krátce před smrtí v osmdesátých letech minulého století předal Hertmansův dědeček svému vnukovi několik hustě popsaných starých sešitů. Celá léta se autor neodvážil sešity otevřít, až to jednoho dne přece jen udělal a nalezl v nich netušená tajemství. Dědečkův život byl poznamenán dětstvím prožitým v bídě na přelomu 19. a 20. století, strašlivými zážitky vojáka na frontách první světové války a předčasnou smrtí životní lásky. Po zbytek života ukrýval dědeček svůj smutek v tichých krajinomalbách a kopírování uctívaných malířských velikánů. Hertmans přepracoval dědečkův fascinující životní příběh do jímavého románového děje opřeného o autentické deníkové záznamy frontového vojáka. "Silné... Hrůzyplné... Válka a Terpentýn je označován jako román, ale to je sotva to správně slovo. Je to zázračné dílo historické rekonstrukce... Odvážný, a přesto melancholický popis války a paměti a umění, které může některým čtenářům připomínat práci německého spisovatele W. G. Sebalda." - The NY Times "Láskyplně promyšlený život obyčejného člověka, jehož život byl navždy poznamenán první světovou válkou." - The Economist (Nejlepší kniha roku) Jenom v Belgii se prodalo přes 250 000 knih a práva prodali do 25 zemí. Longlisted for the International Man Booker Prize A New York Times Top 10 Best Book of the Year An Economist Best Book of the Year Longlisted for the Best Translated Book Award Ocenění: Flemish Culture Award for Literature Prose 2012/2013 Winner of the ECI Literature Prize 2014 Winner of the Spycher Literaturpreis Leuk 2017 Shortlisted for the Libris Literature Prize 2014, the Fintro Prize History Prize (Davidsfonds) and Premio Strega Europeo Selected by The New York Times as one of the five best novels of 2016 long-listed for the International Man Booker Prize Vydání knihy podpořil Fond vlámské literatury.


...a terpentýn Autor: Hertmans, Stefan Nakladatel: Argo EAN: 9788025730911 ISBN: 978-80-257-3091-1 Originál: Oorlog en terpentijn Překlad: Havlíková ter Harmsel, Veronika Popis: 1× kniha, vázaná, 344 stran, česky Rozměry: 14,5 × 20,5 cm Rok vydání: 2020 (1 ... Válka a terpentýn | Knižní klub Levné knížky ... . vydání) Válka a terpentýn - Stefan Hertmans Krátce před smrtí v osmdesátých letech minulého století předal Hertmansův dědeček svému vnukovi několik hustě popsaných starých sešitů. Celá léta se autor neodvážil sešity otevřít, až to jednoho dne … Barvy, ředidla, chemie,nařadí a ostatní (6415) Abteilung502 (161) Adam Wilder ... Kniha "Válka a terpentýn" ... . Celá léta se autor neodvážil sešity otevřít, až to jednoho dne … Barvy, ředidla, chemie,nařadí a ostatní (6415) Abteilung502 (161) Adam Wilder ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY