Fonologie českých anglicismů

Fonologie českých anglicismů - Aleš Bičan, | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Aleš Bičan,
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Fonologie českých anglicismů.pdf


Chcete si knihu přečíst?Fonologie českých anglicismů ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Aleš Bičan,. Číst Fonologie českých anglicismů Online je nyní tak snadné!

POPIS


Anglicismy představují v současnosti nejdynamičtější a stále se rozrůstající segment české slovní zásoby cizího původu, z fonologického hlediska jim však dosud nebyla věnována patřičná pozornost. Publikace je vyústěním stejnojmenného grantového projektu, popisuje zvláštnosti a zákonitosti ve zvukové struktuře přejímek z angličtiny, způsoby jejich adaptace, jejich užívání v reálném jazyce a postupy, jakými se s nimi vypořádává česká lexikografie a kodifikace. Analýza vychází zejména z Fonologické databáze českých anglicismů a z Databáze výslovnostního úzu cizích slov.


...gie českých anglicismů Aleš Bičan, Tomáš Duběda, Martin Havlík, Veronika Štěpánová Nakladatel: NLN - Nakladatelství Lidové noviny 2020 Fonologie českých anglicismů zpět na výběr knih ... doc. PhDr. Tomáš Duběda, Ph.D. - Ústav translatologie FF UK ... . Aleš Bičan, Tomáš Duběda, Martin Havlík, Veronika Štěpánov á. Anglicismy představují v současnosti nejdynamičtější a stále se rozrůstající segment české slovní zásoby cizího původu, z fonologického hlediska jim však dosud nebyla věnována patřičná pozornost. ... Kniha: Fonologie českých anglicismů Autor: Aleš Bičan ; Tomáš Duběda ; Martin Havlík ; Veronika Štěpánová Anglicismy představují v současnosti nejdynamičtější a stále se rozrů ... Kniha Fonologie českých anglicismů | Moja-Kniha.sk ... . ... Kniha: Fonologie českých anglicismů Autor: Aleš Bičan ; Tomáš Duběda ; Martin Havlík ; Veronika Štěpánová Anglicismy představují v současnosti nejdynamičtější a stále se rozrůstající segment české slovn...SOUVISEJÍCÍ KNIHY