Petr Vok z Rožmberka

Petr Vok z Rožmberka - Milan Švankmajer | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Milan Švankmajer
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Petr Vok z Rožmberka.pdf


Chcete si knihu přečíst?Petr Vok z Rožmberka ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Milan Švankmajer. Číst Petr Vok z Rožmberka Online je nyní tak snadné!

POPIS


Populárně-naučná monografie o posledním Rožmberkovi popisuje život posledního rožmberského vládce jihočeského dominia. O Vokovi panuje řada legend a mýtů, které ho popisují jako prostopášníka a flamendra, k čemuž přispělo i populární filmové zpracování. Autor však vylíčil jeho osud a postoje jako komplikovanější, než by se z tohoto obrazu mohlo na první dojem zdát. Kniha například zmiňuje významnou skutečnost, že se Petr Vok přiklonil k evangelíkům, kterým pomáhal nejen finančně, ale podílel se i na prosazení Rudolfova majestátu, který potvrzoval náboženskou svobodu v Čechách. Milan Švankmajer (1928–2003), český historik, který se specializoval na ruské novověké dějiny. Působil jako vědecký pracovník, začátkem normalizace byl z politických důvodů propuštěn.Poté pracoval v knihovně, kde také pod pseudonymem Anežka Svobodová sepsal knihu Petr Vok z Rožmberka. Po sametové revoluci vedl Ústav dějin střední a východní Evropy a i v důchodovém věku přednášel.


... z Rožmberka (německy Peter Wok von Rosenberg; 1 ... Petr Vok z Rožmberka | Třeboň a okolí - Třeboňsko.cz ... . října 1539 Český Krumlov - 6. listopadu 1611 Třeboň) byl český politik a představitel českých stavů ze šlechtického rodu Rožmberků.V nábožensky citlivém českém předbělohorském prostředí patřil k předním představitelům protestantské stavovské většiny.. Byl synem vladaře rožmberského domu Jošta ... V průvodu nechyběl dědic Petr Vok z Rožmberka, vdova Polyxena z Pernštejna, ale i desítky pánů a rytířů. Do Českého Krumlova dorazil smuteční průvod ... Dvaasedmdesát jmen české historie - Petr I. z Rožmberka ... ... . Do Českého Krumlova dorazil smuteční průvod 3. listopadu. Mrtvé tělo zůstalo do 10. prosince vystaveno v minoritském kostele než bylo uloženo do hrobky v kostele sv. Petr Vok z Rožmberka. 932 likes. (1. října 1539 Český Krumlov - 6. listopadu 1611 Třeboň) byl český šlechtic z rodu Rožmberků. Pat...SOUVISEJÍCÍ KNIHY