Nejisté dny sametové revoluce: Stávkové deníky pardubických vysokoškoláků

Nejisté dny sametové revoluce: Stávkové deníky pardubických vysokoškoláků - Marie Jílková (ed.) | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Marie Jílková (ed.)
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Nejisté dny sametové revoluce: Stávkové deníky pardubických vysokoškoláků.pdf


Chcete si knihu přečíst?Nejisté dny sametové revoluce: Stávkové deníky pardubických vysokoškoláků ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Marie Jílková (ed.). Číst Nejisté dny sametové revoluce: Stávkové deníky pardubických vysokoškoláků Online je nyní tak snadné!

POPIS


Drama listopadových a prosincových dnů roku 1989 známe spíše z pohledu událostí, které se odehrávaly v Praze. Univerzita Pardubice ale vydala po 30 letech stávkové deníky pardubických vysokoškolských studentů, které události sametové revoluce přibližují z pohledu regionálního. Ojedinělý dokument zachycuje v každodenních záznamech hlavních aktérů dění – studentů, události na tehdejší Vysoké škole chemicko-technologické. Její studenti se museli postavit proti vedení školy a prosadit vstup do studentské stávky, která odstartovala další události Listopadu 89. Studenti popsali průběh prvních demonstrací v Pardubicích i konfrontaci s děním v Praze a dalších městech. Doplnili je vlastními fotografiemi, články ze studentských novin, karikaturami i vtipy, které během stávky šířili. Jejich originální pohled plně dokresluje atmosféru tehdejších dnů.


...listopadových a prosincových dnů roku 1989 známe spíše z pohledu událostí, které se odehrávaly v Praze ... Univerzita Pardubice - knihy | Databáze knih ... . Univerzita Pardubice ale vydala po 30 letech stávkové deníky pardubických vysokoškolských studentů, které události sametové revoluce přibližují z pohledu regionálního. Univerzita Pardubice ale vydala po 30 letech stávkové deníky pardubických vysokoškolských studentů, které události sametové revoluce přibližují z pohledu regionálního. Ojedinělý dokument zachycuje v každodenních záznamech hlavních aktérů dění studentů, události na t ... Nejisté dny sametové revoluce Stávkové deníky pardubických ... ... . Ojedinělý dokument zachycuje v každodenních záznamech hlavních aktérů dění studentů, události na tehdejší Vysoké škole chemicko-technologické. Nejisté dny sametové revoluce. Stáv...SOUVISEJÍCÍ KNIHY