Čechoslovakismus

Čechoslovakismus - Adam Hudek (ed.), | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Adam Hudek (ed.),
DIMENZE
1,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Čechoslovakismus.pdf


Chcete si knihu přečíst?Čechoslovakismus ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Adam Hudek (ed.),. Číst Čechoslovakismus Online je nyní tak snadné!

POPIS


Čechoslovakismus patří mezi nejspornější pojmy českých a slovenských dějin. Byl-li jedněmi vnímán jako snaha o prosazení české nadvlády na Slovensku, pro jiné představoval symbol zápasu o republiku a státně-politickou existenci v meziválečném období. Autoři a autorky knihy zbavují čechoslovakismus jeho emocionálních nánosů a pojímají jej jako důležitý koncept, jehož proměny a kulturně-politické souvislosti sledují od poloviny 19. století až po rozpad Československa v roce 1993. Publikace předních českých a slovenských historiků a historiček je určena nejen pro odborné publikum, ale i širší veřejnosti, zejména novinářům, učitelům či pracovníkům diplomatického sboru.


...echoslovakismus znamená politickou či kulturněpolitickou koncepci, která vychází z představy o existenci československého národa a československého jazyka ... Antikvariát Brno | ČECHOSLOVAKISMUS A ČSR 1914-1938 ... ... .Důvodem vzniku byly obranné mechanismy před nacionálními sjednocovacími proudy v Německu a Itálii, které vrcholily koncem 19. století, nacionalismus Maďarů atd. Podobné snahy jako byl čechoslovakismus ... Czechoslovakism (Czech: Čechoslovakismus, Slovak: Čechoslovakizmus) is a concept which underlines reciprocity of the Czechs and the Slovaks.It is best known as an ideology which holds that there is one Czechoslovak nation, though it might also appear as a political program of two nations living in one com ... Kniha: Čechoslovakismus (Adam Hudek, Michal Kopeček a Jan ... ... .It is best known as an ideology which holds that there is one Czechoslovak nation, though it might also appear as a political program of two nations living in one common state. Čechoslovakismus patří mezi nejspornější pojmy českých a slovenských dě...SOUVISEJÍCÍ KNIHY