Povolání: ŠEDÁ

Povolání: ŠEDÁ - Yvona Ferencová (ed.), | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Yvona Ferencová (ed.),
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Povolání: ŠEDÁ.pdf


Chcete si knihu přečíst?Povolání: ŠEDÁ ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Yvona Ferencová (ed.),. Číst Povolání: ŠEDÁ Online je nyní tak snadné!

POPIS


Monografie Kateřiny Šedé představuje dílo autorky, jejíž prokazatelnou vlastností je schopnost pohnout s monolity návyků a zažitých modelů v chování lidí. Postupy její práce se liší podle místa a komunity, se kterou se setkává. Najít způsob, jak ukázat a představit autorčiny projekty, které nejvyšší ceny nabývají ve chvíli samotné akce, je složité. Opěrnými body zůstávají co nejpřesnější popisy akcí, archivní záběry situací, komentáře účastníků. Každý z projektů je natolik odlišný, že postrádá smysl hledat paralely jako klíč k jejich uchopení. Struktura publikace odpovídá jedinečnosti a zároveň solitérnosti jednotlivých akcí. Na první místo se dostává věrnost a přesnost podání. Také proto je formálně každý z projektů sevřen rozpětím jednoho sešitu s jasným začátkem a koncem, dostupnými informacemi a komentáři. Výběr projektů se zakládá na osobních preferencích. Každá z kapitol publikace se záměrně liší způsobem grafického zpracování, které podtrhuje jedinečnost, pestrost a tematickou škálu projektů. Charakterem odpovídá dané akci a zároveň posiluje autentičnost sdělení. Po prezentaci čtrnácti hlavních projektů následuje set v rychlém sledu informační zkratky rejstříkově řazených informací o dalších čtrnácti projektech. Resumé v anglickém jazyce zastupují překlady úvodních textů kapitol. Závěr knihy je věnován reflexím teoretiků umění. Průběžně se v publikaci formou rozhovoru objevují autorčiny aktuální komentáře k akcím i obecným otázkám. Tyto zdánlivě nenápadné vstupy ji zpřítomňují v dialogu se čtenářem. Otevřenost a věcnost reakcí posiluje iluzi přímé komunikace s autorkou. Forma rozhovoru je vhodnou platformou k nastolení obecných otázek týkajících se uměleckého provozu, je prostorem k přemítání nad nevyřčenými problémy. Je to jedna z poloh, která čtenáři umožňuje nejen pochopit, jak dílo vzniká, ale také sledovat, kde jsou kořeny autorčina zájmu o některá témata, v čem tkví opěrné body její tvorby. Obsahem výpovědí jde mnohem hlouběji. Odkrývá životní priority autorky, motivace, uznávané hodnoty, význam vztahů a spolupráce.


...ní: ŠEDÁ Monografie Kateřiny Šedé představuje dílo autorky, jejíž prokazatelnou vlastností je schopnost pohnout s monolity návyků a zažitých modelů v chování lidí ... Křest monografie Kateřiny Šedé „Povolání: Šedá" ... . Postupy její práce se liší podle místa a komunity, se kterou se setkává. Povolání: ŠEDÁ Editor: Ferencová, Yvona a Šedá, Kateřina Nakladatel: Galerie výtvarného umění v Ostravě EAN: 9788087405505 ISBN: 978-80-87405-50-5 Popis: 1× kniha, vázaná, 736 stran, česky Rozměry: 19 × 25,5 cm Rok vydání: 2019 (1. vydání) Kateřina Šedá - Povolání: Šedá ——— umělkyně s mezinárodní věhlasem využívající ve své práci různorodých participačních postupů www.fud.ujep. ... Kniha Povolání: ŠEDÁ - Kateřina Šedá, Yvona Ferencová ... ... . vydání) Kateřina Šedá - Povolání: Šedá ——— umělkyně s mezinárodní věhlasem využívající ve své práci různorodých participačních postupů www.fud.ujep.cz povolání: ŠEDÁ. 3. 12. 2019. O umělcích ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY