Klasické korejské písemnictví v proměnách doby

Klasické korejské písemnictví v proměnách doby - Noh Kwanbum | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Noh Kwanbum
DIMENZE
8,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Klasické korejské písemnictví v proměnách doby.pdf


Chcete si knihu přečíst?Klasické korejské písemnictví v proměnách doby ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Noh Kwanbum. Číst Klasické korejské písemnictví v proměnách doby Online je nyní tak snadné!

POPIS


Sbírka komentovaných překladů děl klasického korejského písemnictví seznamuje čtenáře s epizodami korejských dějin od poloviny osmnáctého do poloviny dvacátého století. Na rozdíl od známějších oficiálních dějin se nejedná o prosté záznamy historických skutečností s případným mravním hodnocením, ale o živé esejistické výpovědi a osobní reflexe tehdejších intelektuálů, kteří břitkým štětcem reagovali na dobové problémy. Hlubší úvahy jsou často doprovázeny konstruktivní kritikou, společenským apelem a požadavkem adekvátních změn; když už ne společenských a systémových, tak přinejmenším individuálních, ve smyslu aktivního přijetí a realizace tradičních morálních hodnot. Přestože se jedná o texty různých autorů, které pokrývají období téměř dvou set padesáti let, řadu témat mají společných, ať už je to vnímání regionu východní Asie a postavení Koreje v něm, pohled na historii a zákonitosti dějinného vývoje, kritika dobové reality nebo postoje k tradiční konfuciánské učenosti v měnících se historických podmínkách. Přínosné pro čtenáře jsou nejenom samotné dobové texty, ale i poznámky a komentáře autora korejského originálu, který překládaná díla stručně zasazuje do širšího kontextu a volně je vykládá z dnešního pohledu, čímž naznačuje postoje současných Korejců k vlastní minulosti.


... korejské písemnictví v proměnách doby pesimističtějšímu závěru, že zákonitostí dějinného vývoje světa je postupný nárůst číselné hodnoty stáří ... New Arrivals of Korean Literature (December, 2019 ... ... . Klasické korejské písemnictví v proměnách doby kniha od: Noh Kwanbum. 100 % ... Kniha Klasické korejské písemnictví v proměnách doby je v. Přečtených: 1x: Chystám se číst: 2x: Chci si koupit: 1x: Nápověda - Podmínky užit ... Klasické korejské písemnictví v proměnách doby Autor: Kwanbum, Noh Nakladatel: Univerzita Karlova, Filozofická fakulta EAN: 9788073089306 ISBN: 978-80-7308-930- ... Klasické korejské písemnictví v proměnách doby (Noh ... ... ... Klasické korejské písemnictví v proměnách doby Autor: Kwanbum, Noh Nakladatel: Univerzita Karlova, Filozofická fakulta EAN: 9788073089306 ISBN: 978-80-7308-930-6 Překlad: Horák, Tomáš Popis: 1× kniha, brožovaná, 237 stran, česky Rozměry: 14,5 × 20,5 cm Rok vydání: 2019 (1. vydání) Sbírka komentovaných překladů děl k...SOUVISEJÍCÍ KNIHY