Pokřtěni ohněm: Katarské křesťanství ve světle dobových pramenů (12.-14. století)

Pokřtěni ohněm: Katarské křesťanství ve světle dobových pramenů (12.-14. století) - David Zbíral | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
David Zbíral
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Pokřtěni ohněm: Katarské křesťanství ve světle dobových pramenů (12.-14. století).pdf


Chcete si knihu přečíst?Pokřtěni ohněm: Katarské křesťanství ve světle dobových pramenů (12.-14. století) ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor David Zbíral. Číst Pokřtěni ohněm: Katarské křesťanství ve světle dobových pramenů (12.-14. století) Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha poskytuje nejobsáhlejší v češtině dostupný přehled náboženství katarů. Autor na základě detailní práce s prameny, z nichž ty nejdůležitější zpřístupňuje čtenářům v komentovaném českém překladu, nastiňuje vývoj katarské náboženské kultury, zabývá se jednotlivými katarskými rituály, jež v sobě spojují raně křesťanské prvky s inovacemi vycházejícími z odmítnutí všech katolických obřadů, seznamuje čtenáře s životními zásadami a zvyklostmi katarských řeholníků a jejich pojetím sebe sama, objasňuje praktický chod katarských církví v čele s biskupy a uceleně představuje katarskou nauku, opírající se o pojetí duší jako andělů, kteří byli zlou mocností uvrženi do vězení těla. Vydání knihy podpořilo hlavní město Praha.


...ni ohněm: Katarské křesťanství ve světle dobových pramenů (12 ... Kategorie Nabízíme / Církevní dějiny - ekalich.cz ... .-14. století) David Zbíral Nakladatel: Argo 2019 Kniha: Pokřtěni ohněm -- Katarské křesťanství ve světle dobových pramenů (12.-14. století) - David Zbíral Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Pokřtěni ohněm: Katarské křesťanství ve světle dobových pramenů (12.-14. století) 2019 Největší hereze 2007; Konec světa 2014; Náboženství světa I - Západní tradice 2014; Kniha Pokřtěni ohněm: Katarské křesťanství ve světle dobových pramenů (12.-14. století) je v Anotace: Nakladatelství Argo vydalo dlouho oček ... Pokřtění ohněm: Katarské křesťanství ve světle pramenů (12 ... ... .-14. století) je v Anotace: Nakladatelství Argo vydalo dlouho očekávanou publikaci „Pokřtěni ohněm. Katarské křesťanství ve světle dobových pramenů (12.-14. století)" Da...SOUVISEJÍCÍ KNIHY