O venkovanech

O venkovanech - Jean-Jacques Sempé | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Jean-Jacques Sempé
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
O venkovanech.pdf


Chcete si knihu přečíst?O venkovanech ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jean-Jacques Sempé. Číst O venkovanech Online je nyní tak snadné!

POPIS


Po dětech si Sempé vzal na paškál venkovany a jejich styl života. Jean-Jacques Sempé (* 1932) je francouzský humoristický kreslíř. V Česku je slavný ilustracemi k sérii knih Reného Goscinnyho Mikulášovy patálie, je ale především autorem legendárních kreslených knih, příběhů a vtipů. První vtipy a karikatury nakreslil ve dvanácti letech, o dva roky později opustil školu a vystřídal několik dočasných zaměstnání: byl prodavačem kol, podomním obchodníkem se zubní pastou v prášku, praktikantem na dětských táborech a dodavatelem vína. Na začátku padesátých let se před ním otevřela kariéra humoristického kreslíře. První kresby otiskuje v novinách Sud Ouest. Belgický rozhlasový týdeník Le Moustique použil několik jeho kreseb na titulní stranu a Sempé byl záhy požádán, aby vytvořil vlastní postavičku. Nakreslil chlapečka na kole a dal mu jméno malý Mikuláš (podle reklamy na obchod s vínem Nicolas). Šéfredaktor ho propojil s Reném Goscinnym, aby společně udělali komiks. Vznikla série komiksových gagů, které byly v časopise uveřejňovány každý týden. O několik let později vyšla o Mikulášovi první kniha. Od roku 1953 Sempé pravidelně publikuje v několika zásadních francouzských novinách a časopisech, v roce 1978 se poprvé stane autorem obálky New Yorkeru. Od roku 1962 vydává téměř každoročně album kreslených humorných příběhů.


...ik let později vyšla o Mikulášovi první kniha ... Hana Zahradníčková - Wikipedie ... . Od roku 1953 Sempé pravidelně publikuje v několika zásadních francouzských novinách a časopisech, v roce 1978 se poprvé stane autorem obálky New Yorkeru. Kniha: O venkovanech Autor: Jean-Jacques Sempé Sempé se tentokrát s něžným humorem sobě vlastním věnuje obrazům ze života na venkově, staví do kontrastu aristokratický život a život na vesnici, či nasvětluje roztomile ... O venkovanech Autor: Sempé, Jean-Jacques Nakl ... O venkovanech - Jean-Jacques Sempé | Databáze knih ... ... O venkovanech Autor: Sempé, Jean-Jacques Nakladatel: Volvox Globator EAN: 9788075114730 ISBN: 978-80-7511-473- Originál: Quelques enfants Překlad: Zahradníčková, Hana Popis: 1× kniha, vázaná, 64 stran, česky Rozměry: 17 × 22,5 cm Rok vydání: 2019 (1. vydání) O venkovanech. Doprava Platba Reklamace Obchodní podmín...SOUVISEJÍCÍ KNIHY