Odpověď na Jóba

Odpověď na Jóba - Carl Gustav Jung | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Carl Gustav Jung
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Odpověď na Jóba.pdf


Chcete si knihu přečíst?Odpověď na Jóba ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Carl Gustav Jung. Číst Odpověď na Jóba Online je nyní tak snadné!

POPIS


Své poslední dílo Odpověď na Jóba sepsal C. G. Jung roku 1952, devět let před svou smrtí. Tento významný text je psychologickým výkladem biblického příběhu o Bohem zkoušeném muži, který Jung považoval za „milník v dlouhém historickém vývoji božského dramatu“.Jung nemíní zkoumat text jako racionální teolog, ale pojímá jej jako dílo osobní, v němž ke slovu přichází vlastní emocionalita, subjektivní pocity čtenáře. Na podkladě Knihy Jób se tehdy již slavný analytický psycholog snaží vypořádat se základními náboženskými otázkami, hledá odpověď na problém lidského utrpení, zkoumá vývoj samotného Boha, přesněji naší představy o něm: Jahve je mu symbolem nevědomí, je dobrem i zlem, Bohem milováníhodným i strašlivým, neomezeným božstvím bez sebereflexe. Celý další proces stvoření, na němž se Jahve podílí se svou družkou Sofií – božskou Moudrostí, již potom vymění za Izrael, a následného Vtělení je procesem transformace božství, resp. lidského vědomí. I když podle Junga jsou Bůh a nevědomí hraniční, dále nedefinovatelné pojmy, jejichž vztah nelze s úplností vyčerpat, zřejmé je přinejmenším to, že obraz Boha nelze oddělit od jednoho z obsahu nevědomí, totiž od archetypu bytostného Já (Selbst).


... na Jóba je nejkontroverznější a zároveň poslední kniha slavného švýcarského analytického psychologa Carla Gustava Junga ... Odpověď na Jóba - Carl Gustav Jung, 2019, pevná vazba ... ... . V ní se Jung snaží psychologicky postihnout ... Své poslední dílo Odpověď na Joba sepsal C. G. Jung roku 1952, devět let před svou smrtí. Tento významný text je psychologickým výkladem biblického příběhu o Bohem zkoušeném muži, který Jung považoval za milník v dlouhém historickém vývoji božského dramatu. Své poslední dílo Odpověď na Joba sepsal C. G. Jung roku 1952, devět let před svou smrtí. Tento významný text je psycholo ... Kniha: Odpověď na Jóba (Carl Gustav Jung) | Martinus ... . Své poslední dílo Odpověď na Joba sepsal C. G. Jung roku 1952, devět let před svou smrtí. Tento významný text je psychologickým výkladem biblického příběhu o Bohem zkoušeném muži, který Jung považoval za „milník v dlouhém historickém vývoji božského dramatu". Jung nemíní zkoumat text jako racionální teolog, ale pojímá jej jako dílo osobní, v němž ke ... Své poslední dílo Odpověď na Jóba sepsal ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY