Jiří Suchý & Tingltangl: 3 1/2 rozhovoru

Jiří Suchý & Tingltangl: 3 1/2 rozhovoru - Karel Hvížďala | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Karel Hvížďala
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Jiří Suchý & Tingltangl: 3 1/2 rozhovoru.pdf


Chcete si knihu přečíst?Jiří Suchý & Tingltangl: 3 1/2 rozhovoru ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Karel Hvížďala. Číst Jiří Suchý & Tingltangl: 3 1/2 rozhovoru Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha obsahuje souborné vydání všech rozhovorů, které Karel Hvížďala s Jiřím Suchým vedli s odstupem třiceti let. Je to v Čechách a na Moravě poprvé, co se z autora písňových textů a herce v tingltanglu, jak se s odstupem času ukazuje, stal největší český básník druhé poloviny 20. století. A je to také poprvé, kdy nějaké autorské divadlo vydrželo šedesát let a kdy jeho zakladatel ještě v osmaosmdesáti letech vystupuje skoro denně na jevišti. Slovem „legenda“ je dnes označován kdekdo, ale osobnost Jiřího Suchého vrací tomuto označení původní význam. V knize se mluví o Suchého osobních zápasech, o jeho talentech, ale hlavně o tingltanglovém divadle, jehož hlavním smyslem je již šedesát let rozesmávat diváky. Jiří Suchý je ukázkou vůle, pracovitosti, kreativity i smyslu pro humor, jimiž i díky své popularitě čelil záludnostem různých ideologií či neviditelné ruce trhu a demaskoval jejich ornamenty. Kniha vychází k šedesátému výročí Semaforu.


...Suchý & Tingltangl: 3 1/2 rozhovoru Karel Hvížďala Nakladatel: Galén 2019 Jiří Suchý (* 1 ... Jiří Suchý - MojeCelebrity ... . října 1931 Plzeň) je český divadelník, hudebník, textař, básník, skladatel, spisovatel, filmař, grafik, výtvarník, divadelní režisér a sběratel. Spoluzakladatel Divadla Na zábradlí a Semaforu, bratr Ondřeje Suchého.. Spolupracoval s Miroslavem Horníčkem, Ivanem Vyskočilem, později vytvořil autorskou dvojici s Jiřím Šlitrem. Jiří Suchý & tingltangl: 3 1/2 rozhovoru Slovem "legenda" je dnes označován kdekdo, ale os ... Všechno je svatá pravda. Šedesátku Semaforu slaví Suchý i ... ... . Jiří Suchý & tingltangl: 3 1/2 rozhovoru Slovem "legenda" je dnes označován kdekdo, ale osobnost Jiřího Suchého vrací tomuto označení původní význam. Je to v Čechách a na Moravě poprvé, co se z autora písňových textů a herce v tingltanglu, jak se s odstupem času ukazuje, stal největší če...SOUVISEJÍCÍ KNIHY