Ta blízkost

Ta blízkost - Daniela Hodrová | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Daniela Hodrová
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Ta blízkost.pdf


Chcete si knihu přečíst?Ta blízkost ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Daniela Hodrová. Číst Ta blízkost Online je nyní tak snadné!

POPIS


Ve svém dalším románu nás Daniela Hodrová nikoli poprvé přesvědčuje, že nic nekončí –život ani láska, ani psaní, ani příběh, který začala vyprávět před čtyřiceti lety Podobojím a který po Kuklách a Thétě pokračoval Komedií, Vyvoláváním a Točitými větami, knihou roku 2016. Název Ta blízkost ukazovacím zájmenem naznačuje konkrétnost tohoto pocitu ve vztahu ke světu a k osudům lidí, velkolepým nejen v čase trápení, ale i v každodenních zápasech. Neskrývaně autobiografický příběh, postupující v čase vpřed i vzad a střídavě podávaný v první a třetí osobě, do sebe organicky pojímáudálosti ze životů blízkých i vzdálenějších lidí,ale také vypjaté scény ze životů historických postav – kněze, jeptišky, spisovatelů, filosofů, říšského protektora, herce a dalších. Všechny tyto příběhy (některé autorka vypráví už poněkolikáté, alev jiných souvislostech a s novými detaily) jsou prožívány a líčeny v duchu „té blízkosti“ a v románu z nich vyvstává jediný Příběh, intimní a historický zároveň. Můžeme pozorovat, jak se výpověď román od románu stává osobnější a spolu s tím směřuje od „točitých vět“ k jednodušší struktuře a větší stylové prostotě.


...kost. 24. 8. 2019 — Daniela Hodrov á. Ukázka z připravovaného románu české literární teoretičky, spisovatelky a laureátky ceny Magnesia Litera 2016 — Kniha roku Daniely Hodrové ... E-kniha "Ta blízkost" ... . ... Název Ta blízkost ukazovacím zájmenem naznačuje konkrétnost tohoto pocitu ve vztahu ke světu a k osudům lidí, velkolepým nejen v čase trápení, ale i v každodenních zápasech. Neskrývaně autobiografický příběh, postupující v čase vpřed i vzad a střídavě podávaný v první a třetí osobě, do sebe organicky pojímá ... Koupit Koupit eknihu. Ve svém novém románu Ta blízkost nás Daniela Hodrová nikoli poprvé přesvědčuje, že nic nekončí - život ani láska, ani psaní, ani příběh, který za ... Kniha: Ta blízkost - Daniela Hodrová | Knihy.ABZ.cz ... ... Koupit Koupit eknihu. Ve svém novém románu Ta blízkost nás Daniela Hodrová nikoli poprvé přesvědčuje, že nic nekončí - život ani láska, ani psaní, ani příběh, který začala vyprávět před čtyřiceti lety Podobojím a který po Kuklách a Thétě pokračoval Komedií, Vyvoláván...SOUVISEJÍCÍ KNIHY