Zámek a pomeranč

Zámek a pomeranč - Jiří Wolker | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Jiří Wolker
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Zámek a pomeranč.pdf


Chcete si knihu přečíst?Zámek a pomeranč ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jiří Wolker. Číst Zámek a pomeranč Online je nyní tak snadné!

POPIS


To, že kominík nosí štěstí, vědí všichni lidé a hlavně ti, kteří mají na šatech knoflíky. Věděl to i chudý sirotek Jeník. U svého roztrhaného kabátku ale žádný knoflík neměl, a tak se mu štěstí vyhýbalo. Jednoho dne se mu poštěstilo jeden knoflík získat, pravda, trošku nepoctivě. Přál si zámek na skleněné hoře a pomeranč. Ani jedno z toho sice nezískal, ale štěstí mu ten nalezený knoflík nakonec přece jen přinesl… Český básník a spisovatel Jiří Wolker napsal za svůj krátký život několik pohádek pro děti, k jedné z nich, původně nazvané O kominíkovi, vytvořila ilustrace Lucie Sunková.


... pomeranč book. Read reviews from world's largest community for readers ... Otravný Pomeranč a Neživý Pomeranč - Fénix ProDabing - YouTube ... ... Замок Пьерфон (Château Pierrefonds) - World around me ... pomeranč book. Read reviews from world's largest community for readers. Let ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY