Nerudův verš

Nerudův verš - Jakub Říha | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Jakub Říha
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Nerudův verš.pdf


Chcete si knihu přečíst?Nerudův verš ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jakub Říha. Číst Nerudův verš Online je nyní tak snadné!

POPIS


Básnické dílo Jana Nerudy je v knižní studii Nerudův verš podrobeno systematickému rozboru, který zahrnuje čtyři základní oblasti versologického výzkumu: metriku, rytmiku, strofiku a rým. Výklad postupuje chronologicky – jeho osu tvoří sled Nerudových básnických knih od prvotiny Hřbitovní kvítí (1858) po dvojici posmrtně vydaných sbírek – Zpěvy páteční (1896) a Knihu epigramů (vydána až 1956). V každé sbírce jsou podrobně charakterizovány veršové struktury a konfigurace, jejich vzájemné vztahy a vazby ke strukturám jiného řádu (žánr, téma, kompozice aj.). Monografii doplňují souborné metrické a strofické tabulky.


...cké dílo Jana Nerudy je v knižní studii Nerudův verš podrobeno systematickému rozboru, který zahrnuje čtyři základní oblasti versologického výzkumu: metriku, rytmiku, strofiku a rým ... sylabický verš - ABZ.cz: slovník cizích slov ... . Výklad postupuje chronologicky - jeho osu tvoří sled Nerudových básnických knih od prvotiny Hřbitovní kvítí (1858) po dvojici ... Nerudův verš Jakub Říha. Básnické dílo Jana Nerudy je v knižní studii Nerudův verš podrobeno systematickému rozboru, který zahrnuje čtyři základní oblasti versologického výzkumu: metriku, rytmiku, strofiku a rým. Výklad postupuje chronologicky - jeho osu tvoří sled Nerudových básnických knih od prvotiny Hřbitovní ... Básnické dílo Jana Nerudy je v knižní studii Nerudův verš podrobeno syste ... Nerudův verš (Jakub Říha) | Detail knihy | ČBDB.cz ... . Výklad postupuje chronologicky - jeho osu tvoří sled Nerudových básnických knih od prvotiny Hřbitovní ... Básnické dílo Jana Nerudy je v knižní studii Nerudův verš podrobeno systematickému rozboru, který zahrnuje čtyři základní oblasti versologického výzkumu: metriku, rytmiku, strofiku a rým. V...SOUVISEJÍCÍ KNIHY