Dobré srdce: Buddhistický pohled na Ježíšovo učení

Dobré srdce: Buddhistický pohled na Ježíšovo učení - Jeho svatost Dalajlama XIV. | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Jeho svatost Dalajlama XIV.
DIMENZE
8,3 MB
NÁZEV SOUBORU
Dobré srdce: Buddhistický pohled na Ježíšovo učení.pdf


Chcete si knihu přečíst?Dobré srdce: Buddhistický pohled na Ježíšovo učení ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jeho svatost Dalajlama XIV.. Číst Dobré srdce: Buddhistický pohled na Ježíšovo učení Online je nyní tak snadné!

POPIS


V září roku 1994 pořádalo Světové společenství pro křesťanskou meditaci desátý výroční Seminář Johna Maina, mezinárodní duchovní konferenci konanou na počest irského benediktinského mnicha Johna Maina, (1926-82) který vyučoval meditaci v tradici Jana Kassiána a pouštních otců a založil střediska křesťanské meditace po celém světě a jehož otec Bede Griffith nazval nejdůležitějším duchovním vůdcem dnešní církve. Každoročně se stovky křesťanských adeptů meditace doslova ze všech kontinentů a nejrůznějších koutů světa scházejí, aby si vyslechly sérii přednášek na téma etiky, duchovnosti, posvátných Písem, dialogu mezi náboženstvími a modlitby. Při této příležitosti společenství pozvalo tibetského dalajlamu, aby z buddhistického hlediska komentoval vybrané pasáže ze čtyř křesťanských evangelií. Pozvání pro dalajlamu, aby poprvé veřejně komentoval evangelia, vzešlo od Doma Laurence Freemana, absolventa Oxfordu v oboru literatura a mnicha olivetánského benediktinského převorství v londýnském Cockfosters. Laurence Freeman je nejaktivnějším a nejvlivnějším učitelem Společenství od Mainovy smrti v roce 1982. Dalajlama ve svých výkladech o Kázání na hoře, Blahoslavenství, podobenství o hořčičném semínku, Vzkříšení a dalších úryvků dodává těmto důvěrně známým zdrojům křesťanské víry nový rozměr a nachází mnoho podobností mezi křesťanskou a buddhistickou naukou, ale i mezi životními příběhy Ježíše a Buddhy. Knihu je doplněna několika dodatky, které vyčerpávajícím způsobem osvětlují celou problematiku mezináboženského dialogu.


...obré srdce -- Buddhistický pohled na Ježíšovo učení - Jeho svatost Dalajlama XIV ... AB antikvariát, Brno - Kounicova ... . Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny opět otevřeny. ... Podtitul: Buddhistický pohled na Ježíšovo učení. Dobré srdce: Buddhistický pohled na Ježíšovo učen ... Dobré srdce Buddhistický pohled na Ježíšovo učení. Přidat recenzi Autoři; Kategorie a témata; ... Dobré srdce Autor: Dalajlama XIV., ... TÄNDZIN Gjamccho : Dobré srdce ... . Přidat recenzi Autoři; Kategorie a témata; ... Dobré srdce Autor: Dalajlama XIV., Jeho svatost Nakladatel: DharmaGaia EAN: 9788074361005 ISBN: Dobré srdce: Buddhistický pohled na Ježíšovo učen ... Dobré srdce Buddhistický pohled na Ježíšovo učení. Přidat recenzi Autoři; Kategorie a témata ... Dobré srdce Autor: Dalajlama XIV., Jeho svatost Nakladatel: DharmaGaia EAN: 9788086685618 I...SOUVISEJÍCÍ KNIHY