Poletování jednoho ptáčka: (Vzpomínání a listování )

Poletování jednoho ptáčka: (Vzpomínání a listování ) - Josef Kroutvor | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Josef Kroutvor
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Poletování jednoho ptáčka: (Vzpomínání a listování ).pdf


Chcete si knihu přečíst?Poletování jednoho ptáčka: (Vzpomínání a listování ) ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Josef Kroutvor. Číst Poletování jednoho ptáčka: (Vzpomínání a listování ) Online je nyní tak snadné!

POPIS


Po řadě knih esejistických, uměleckohistorických a básnických se historik umění a esejista Josef Kroutvor rozhodl napsat knihu, v níž vzpomíná na svůj vlastní život. Kroutvor nikdy nebyl a nechtěl být autorem obsáhlých monografií, tlustých svazků a vyčerpávajících studií. Vždy se snažil psát tak, aby jeho texty byly srozumitelné pro každého, přístupné a sdělné. V tomto duchu napsal i svou vzpomínkovou knihu. Poletování jednoho ptáčka je záměrně knihou jakoby drobnou, stojící na okraji velkého historického dění. Přestože Kroutvor nechtěl napsat „velkou knihu pamětí“, jeho vzpomínky jsou nabité mnoha důležitými historickými fakty a zalidněny desítkami významných osobností české i evropské kultury a společnosti. Vše je podáno se skromností a zdrženlivostí, stručně a velmi jemně. Kniha je doplněna souborem unikátních fotografií a reprodukcí kreseb.


...ní jednoho ptáčka: (Vzpomínání a listování ) Josef Kroutvor ... Knihy > Biografie a životopisy > Autobiografie | Martinus ... ... Poletování jednoho ptáčka Autor: Kroutvor, Josef Nakladatel: Torst EAN: 9788072155798 ISBN: 978-80-7215-579-8 Popis: 1× kniha, brožovaná, 228 stran, česky Rozměry: 14,2 × 19,7 cm Rok vydání: ... Poletování jednoho ptáčka je záměrně knihou jakoby drobnou, stojící na okraji velkého historického dění. Přestože Kroutvor nechtěl napsat „velkou knihu pamětí", jeho vzpomínky jsou nabité mnoha důležitými historickými fakty a zalidněny desítkami významných osobností české i evropské kultury a společnosti. Josef Kroutvor: Poletování jednoho ptáčka: (Vzpomínání a lis ... Poletování jednoho ptáčka - Kroutvor Josef | Artforum ... ... . Josef Kroutvor: Poletování jednoho ptáčka: (Vzpomínání a listování). Torst, Praha, 2019, 228 s. „Život není jednotvárný, a proto vzpomínky střídají žánry. Jednou se hodí črta, podruhé zábavná historka, záleží na situaci." ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY