Smrt Jima Loneyho

Smrt Jima Loneyho - James Welch | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
James Welch
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Smrt Jima Loneyho.pdf


Chcete si knihu přečíst?Smrt Jima Loneyho ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor James Welch. Číst Smrt Jima Loneyho Online je nyní tak snadné!

POPIS


Smrt Jima Loneyho (1979) je po novele Zima v krvi (1974) druhou autorovou prózou věnovanou novodobým osudům původních obyvatelSeverníAmeriky. Jim Loney je míšenec bělošského a indiánského původu. Odcizený oběma těmto společenstvím, vede v malém městečku v Montaně samotářský a bezútěšný život, naplněný nicneděláním a alkoholem. V dětství jej opustila matka i otec, a tak mu zůstala jen sestra Kate, která ale nechápe jeho svět. A také přítelkyně Rhea, která touží dát Loneyho životu nový cíl. Jeho existenci však může dát smysl jediné – přestat utíkat před minulostí a pokusit se nalézt své skutečné kořeny. A to i za cenu ztráty vlastního života… Rozsahem nevelká Welchova próza rozvíjí dojemný příběh o lásce bez naděje a životní cestě za pravdou vedoucí k sebezničení. – Vychází za laskavé podpory Ministerstva kultury ČR. James Welch (1940–2003) byl indiánský autor, jehož předkové pocházeli z kmenů Blackfeet a Gros Ventre. Jako přední představitel hnutí Native American Renaissance (L. M. Silková, L. Erdrichová ad.) měl zásadní vliv na utváření novodobé identity indiánského etnika v Severní Americe.


...a Loneyho (1979) je po novele Zima v krvi (1974) druhou autorovou prózou věnovanou novodobým osudům původních obyvatel Severní Ameriky ... Kniha "Smrt Jima Loneyho" - Uniknihy.sk ... . akropolis 09.04.2019 11:13:52 Smrt Jima Loneyho (1979) je po novele Zima v krvi (1974) druhou autorovou prózou věnovanou novodobým osudům původních obyvatel Severní Ameriky. Jim Loney je míšenec bělošského a indiánského původu. Odcizený oběma těmto společenstvím, vede v malém městečku v Montaně samotářský a bezútěšný život, naplněný ... Smrt Jima Loneyho (1979) je po novele Zima v krvi (1974) druhou autorovou prózou věnovanou novodobým osudům původních obyvatel Seve ... Welch, James: Smrt Jima Loneyho - iLiteratura.cz ... ... Smrt Jima Loneyho (1979) je po novele Zima v krvi (1974) druhou autorovou prózou věnovanou novodobým osudům původních obyvatel Severní Ameriky. Jim Loney je míšenec bělošského a indiánského původu. Odcizený oběma těmto společenstvím, vede v malém městečku v Montaně samotářský a bezútěšný život, naplněný ... Smrt Jima Loneyho - Welch, James ; Míšenec Jim Loney žije svůj zasmušilý a planý ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY