Mlhy na blatech

Mlhy na blatech - Karel Klostermann | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Karel Klostermann
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Mlhy na blatech.pdf


Chcete si knihu přečíst?Mlhy na blatech ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Karel Klostermann. Číst Mlhy na blatech Online je nyní tak snadné!

POPIS


Klostermann ve svém románu líčí na pozadí dávné historie šumavského předhůří – jihočeských Blat – odlišnou historii dvou selských rodů. Poutavě vystihuje milostný příběh bohaté selské dcery Apoleny a vzpurného, divokého a nezvladatelného čeledína Vojty, který se ve své touze neohroženě a s obrovskou vůlí snaží vymanit z chudoby i za cenu násilí, aby jejich láska mohla být naplněna. Mlhy na Blatech jsou obrazem doby a prostředí sedmdesátých let 19. století, kdy dochází k rozporu mezi touhou uchovat hrdost a tradici vlastního selského rodu, nebo volbou možná jednoduššího života ve městě.


... filmová klasika představuje: Mlhy na blatech (1943) Na statku sedláka Potužáka pracuje jako pasák koní sirotek Vojta, pracovitý, ale nezkrotný mládenec ... Kniha: Mlhy na blatech (Karel Klostermann) | Martinus ... . S oblibou pytlačí v ... Tipuji, že to měla být česká odpověď na nacistický film Zlaté město, nebo taky ne - oba filmy se odehrávají na jihočeských Blatech (i když zmíněný Harlanův film jen v první a poslední třetině) a oba kladou důraz na vztah člověka k půdě. Nicméně Mlhy se ani tak nezabývají bažinami, jako rybníkářstvím a za ... Directed by Frantisek Cáp. With Zdenek Stepánek, Marie Blazková, Vladimír ... Mlhy na blatech (1944) - Release Info - IMDb ... . Nicméně Mlhy se ani tak nezabývají bažinami, jako rybníkářstvím a za ... Directed by Frantisek Cáp. With Zdenek Stepánek, Marie Blazková, Vladimír Salac, Jarmila Smejkalová. Mlhy na Blatech - - popis, komentáře a veškeré informace o knize. Ke knize jsem se dostala, když jsem trávila čas u rodičů a jak je...SOUVISEJÍCÍ KNIHY