Život staré Šumavy: Šumava od pravěku do počátků 20. století

Život staré Šumavy: Šumava od pravěku do počátků 20. století - Vlastimil Vondruška | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Vlastimil Vondruška
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Život staré Šumavy: Šumava od pravěku do počátků 20. století.pdf


Chcete si knihu přečíst?Život staré Šumavy: Šumava od pravěku do počátků 20. století ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Vlastimil Vondruška. Číst Život staré Šumavy: Šumava od pravěku do počátků 20. století Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha historika a spisovatele Vlastimila Vondrušky vypráví čtivým, ale přitom fundovaným způsobem o proměnách života staré Šumavy. Je doplněna téměř stem unikátních dobových fotografií ze sbírek Muzea Šumavy v Sušici. Autor popisuje osídlení hor od pravěku až do počátků 20. století a prostřednictvím příběhů a citací z dobových pramenů představuje rozmanité skupiny tehdejších obyvatel, ať již to jsou rolníci, dřevaři, skláři, pastýři nebo pašeráci a lupiči. Kniha rovněž popisuje lidovou architekturu, oděv, zvyky i způsob obživy. Potěší určitě nejen ty, kteří obdivují krásu Šumavy, ale všechny, kteří si váží života našich předků. Publikace vychází již ve druhém, upraveném a rozšířeném vydání.


... od pravěku do počátků 20. století. Kniha historika a spisovatele Vlastimila Vondrušky vypráví čtivým, ale přitom fundovaným způsobem o proměnách života staré Šumavy ... život staré šumavy - Vyhledávání na Heureka.cz ... . Podtitul: Šumava od pravěku do počátků 20. století - Kniha historika a spisovatele Vlastimila Vondrušky vypráví čtivým a přitom fundovaným způsobem o proměnách život staré Šumavy. Je doplněna téměř stem unikátních dobových ... Šumava od pravěku do počátků 20. století Kniha historika a spisovatele Vlastimila Vondrušky vypráví čtivým a přitom fundovaným způsobem o proměnách život staré ... Život staré Šumavy: Šumava od pravěku do počátků 20. století ... ... Šumava od pravěku do počátků 20. století Kniha historika a spisovatele Vlastimila Vondrušky vypráví čtivým a přitom fundovaným způsobem o proměnách život staré Šumavy. Je doplněna téměř stem unikátních dobových fotografií ze sbírek Muzea Šumavy v Sušici. Kniha historika a spisovatele Vlastimila Vondrušky vypráví čtivým a přitom fundovaným způsobem o proměnách život sta...SOUVISEJÍCÍ KNIHY