Klimakterická medicína

Klimakterická medicína - Tomáš Fait | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Tomáš Fait
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Klimakterická medicína.pdf


Chcete si knihu přečíst?Klimakterická medicína ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Tomáš Fait. Číst Klimakterická medicína Online je nyní tak snadné!

POPIS


Klimakterická medicína je hraniční obor sledující změny ženského organismu spojené s estrogenní nedostatečností a možnosti jejich prevence i léčby. Vzhledem ke stárnutí populace je to odvětví medicíny potřebné pro udržení kvality života. Po úspěchu dvou předchozích vydání autor připravil další, opět rozšířené a aktualizované vydání. Kniha obsahuje stručný přehled základních otázek klimakterické medicíny - seznamuje se studiemi věnujícími se vlivu jednotlivých léčebných modalit na akutní klimakterický syndrom, urogenitální atrofii a osteoporózu jako hlavní oblasti projevu estrogenního deficitu, zabývá se otázkami rizik terapie a věnuje se i kontroverzním tématům vlivu hormonální substituční terapie na kardiovaskulární systém, s věkem spojené nemoci oka, kolorektální karcinom či degenerativní nemoci nervového systému a demence. Zvláštní kapitoly jsou věnovány jednotlivým preparátům hormonální substituční terapie, skupině STEARs, fytoestrogenům a alternativám hormonální léčby. Závěrečná kapitola předkládá styčné body současných světových i našich doporučení pro postupy v klimakterické medicíně. Kniha vychází v oblíbené edici Farmakoterapie pro praxi.


...erická medicína a praktický lékař prof ... Klimakterická medicína ... . MUDr. Josef Donát, DrSc. Gynekologicko-porodnická klinika Pardubické krajské nemocnice, a. s., Pardubice Klimakterická medicína je multidisciplinární obor, zahrnující prevenci a léčbu široké škály zdravotních potíží u žen a mužů spo jených se stárnutím. Klimakterická medicína: časopis pro menopauzu a andropauzu. Author . Společnost pro otázky menopauzy. Date of issue . 1996- Last Publisher . Pr ... Společnosti ČLS JEP, z.s. | Společnosti a spolky lékařů ... ... . Date of issue . 1996- Last Publisher . Praha : Jaroslav Jeníček - Domena Original Publisher . Praha : Jaroslav Jeníček - Domena Hradec Králové : Domena, 1996-Physical description . sv. Language . Klimakterická medicína Revmatologie Oftalmologie Pneumoonkologie v kazuistikách Atlas ultrasonografie štítné žlázy Antikoncepce Alergická rýma Základy moderní pneumoonkologie Diabetická dyslipidemie Jak počítat sacharidy Praktická diabetologie Diabetes me...SOUVISEJÍCÍ KNIHY