Děti a svět pohádek: Kouzlo vyprávěného slova

Děti a svět pohádek: Kouzlo vyprávěného slova - Michal Černoušek | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Michal Černoušek
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Děti a svět pohádek: Kouzlo vyprávěného slova.pdf


Chcete si knihu přečíst?Děti a svět pohádek: Kouzlo vyprávěného slova ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Michal Černoušek. Číst Děti a svět pohádek: Kouzlo vyprávěného slova Online je nyní tak snadné!

POPIS


Pohádky mají ve vývoji malého dítěte nezastupitelné místo. Vnášejí do jeho světa smysl a řád a nabízejí mu polarizované, srozumitelné obrazy dobra a zla a podporují rozvoj citového prožívání, sdělují mu informace o mravních dimenzích lidského života a mají i terapeutickou hodnotu. Kniha přináší studie o jednotlivých pohádkách: Popelka (o sourozenecké rivalitě, čistotnosti, o odpoutávání od matky), Perníková chaloupka (o sourozenecké solidaritě, o nenasytnosti, o proměnách mateřské postavy, o vývoji k nezávislosti), Sněhurka a sedm trpaslíků (o žárlivosti, narcismu, otcovské zradě a každodenní práci), Princ Bajaja (o mýtu hrdiny, maskulinitě, o chlapeckém ideálu, o symbolice trojky), Dlouhý, Široký a Bystrozraký (o boji proti zlu, o přechodových rituálech, o dostatečně dobrém otci a identifikaci s ním), Červená karkulka (o pokušení, o lykantropii, o vztahu dívenky k maskulinitě, o nevyzrálé erotice, o existenciální krizi puberty). Dále kniha obsahuje studie Význam čertů v pohádkách (zlehčení zla, vykonavatelé trestu) a Pohádky jako průprava k řešení problémů a Pohádky a dvojí tvář ideálu (o problému ztotožňování a o přitažlivosti špatného ideálu). Michal Černoušek (1945–2005) byl český vysokoškolský pedagog, psycholog a publicista. Napsal větší počet prací z oblasti psychologie, obecné, ale i ekologické, psychologie médií a komunikace a dějin psychiatrického myšlení.


... Kouzlo vyprávěného slova je podle mě naprosto výstižný ... Děti a svět pohádek :: Pohádky pro společné čtení ... . Závěrem bych vám knihu chtěla určitě doporučit. Ať už jste rodiče, kterým pomůže lépe předat poselství pohádek a nebo se zajímáte o psychologii jako takovou, určitě vám autor prostřednictvím knihy předá mnoho informací. Hledáte Děti a svět pohádek - Kouzlo vyprávěného slova od Michal Černoušek? Dnes objednáte, zítra vyzvednete… a můžete začít číst. 33 prodejen po celé ČR Kniha: Děti a svět pohádek -- Ko ... Děti a svět pohádek: Kouzlo vyprávěného slova - ekalich.cz ... . 33 prodejen po celé ČR Kniha: Děti a svět pohádek -- Kouzlo vyprávěného slova - Michal Černoušek Fungujeme! Vážení zákazníci, knihy si u nás můžete nadále objednávat s doručením Českou poštou , GLS, Zásilkovnou či s vyzvednutím na našich výdejnách v Brně, Praze a Plzni. Děti a svět pohádek Autor: Černoušek, ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY