Rostliny způsobující otravy

Rostliny způsobující otravy - Luděk Jahodář | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Luděk Jahodář
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Rostliny způsobující otravy.pdf


Chcete si knihu přečíst?Rostliny způsobující otravy ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Luděk Jahodář. Číst Rostliny způsobující otravy Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha podává ucelené informace o jedovatých a potenciálně jedovatých rostlinách středoevropské flóry, o jejich identifikačních znacích, obsahových látkách odpovědných za toxicitu, projevech otravy a možnostech pomoci postiženému. Otravy rostlinami tvoří nevelký, ale stabilní podíl z celkového počtu intoxikací vyžadujících hospitalizaci. Několik konkrétních příkladů dokresluje úvodní kapitoly, které objasňují důvody toxicity některých rostlin, způsob určení příčiny otravy a obecné zásady terapie. V další části knihy je představeno a na barevných fotografiích zobrazeno téměř 300 druhů rostlin, které mohou za určitých podmínek poškodit zdraví člověka. Jedná se o původní středoevropské druhy či rostliny dávno zdomácnělé, ale i o druhy zavedené zcela nedávno nebo dovážené jako ozdobné rostliny do interiérů. Publikace je určena široké zdravotnické komunitě, především praktickým lékařům a lékárníkům, ale také učitelům či rodičům. Ti všichni mohou pomoci při identifikaci jedovaté rostliny, poskytnout pacientovi první pomoc a informaci o rostlině předat odbornému zdravotnickému pracovišti. Studentům medicíny, farmacie, biologie, botaniky či zemědělství a lesnictví nabídne tato kniha nový pohled na jejich obor.


...Y ZPŮSOBUJÍCÍ OTRAVY A ALERGIE -botanické názvy a účinky:: II ... Rostliny způsobující otravy - Jahodář Luděk | Knihkupectví ... ... .Exteriérové rostliny: ACONITUM /OMĚJ/ -XXIX= 4.a celá rostlina ROSTLINY ZPŮSOBUJÍCÍ OTRAVY A ALERGIE - botanické názvy a účinky: B. Exteriérové rostliny: ACONITUM /OMĚJ/ -XXIX= 4.a celá rostlina. AGERATUM /NESTAŘEC/ - 1.c ... Rostliny způsobující otravy Jahodář, Luděk Cena: 259 Kč Recenze a komentáře k titulu Zatím žádné recenze. přidat komentář nebo recenzi. Ukázka / obsah Přepis ukázky K ... Naše jedovaté rostliny ... . přidat komentář nebo recenzi. Ukázka / obsah Přepis ukázky Každoročný výskyt intoxikácií rôznymi rastlinami u detí, dospelých či. hospodárskych zvierat môže predstavovať závažný medicínsky, ... Trávit čas knihou Rostliny způsobující otravy! Na našem webu prazskamuzea1918-2018.cz najdete knihu Rostliny z...SOUVISEJÍCÍ KNIHY