Geologie médií

Geologie médií - Jussi Parrika | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Jussi Parrika
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Geologie médií.pdf


Chcete si knihu přečíst?Geologie médií ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jussi Parrika. Číst Geologie médií Online je nyní tak snadné!

POPIS


Geologie médií vychází z perspektivy materialistického a post-antropocentrického myšlení, které klade důraz na vztah kultury k materiálním skutečnostem, jež ji podmiňují. Jussi Parikka svět médií zkoumá jako hmotnou součást geologické sféry: zabývá se například procesy těžby, které umožňují jejich vznik, nebo jejich posmrtným životem v podobě elektroodpadu a budoucích fosilií. Popisuje environmentální, sociální a ekonomický kontextnovomediální kultury a rozbíjí iluze o její „čistotě“ a „imaterialitě“. Jeho kniha není jen důležitým příspěvkem k debatám o mediálních technologiích, novém materialismu a antropocénu, ale také průvodcem po současné umělecké praxi, která na tyto fenomény reaguje.


...ch translation of A Geology of Media is now out and available with Karolinum publishing house (Prague) as Geologie médií ... Geologie médií - Parrika Jussi - knihkupectví Beletrie.eu ... . Also the Czech translation of What is Media Archaeology? is forthcoming (probably 2021) as well as a book focusing on my work (planned to be out in 2021). Média jako extenze světa Jussi Parrika: Geologie médií.Přel. Jan Petříček, Karolinum, Praha, 2020, 202 s.. Co všechno můžeme chápat jako médium? Finský teoretik médií Jussi Parikka působící na University of Turku (a nyní také na FAMU v Praze) tento termín pojímá osobitým způsobem. Typem „média" je pro něj kupříkladu prach, který přes dlouhé vzdálenosti ... Geologie médií vychází z pers ... Facultăţi | Admitere Unibuc ... . Typem „média" je pro něj kupříkladu prach, který přes dlouhé vzdálenosti ... Geologie médií vychází z perspektivy materialistického a post-antropocentrického myšlení, které klade důraz na vztah kultury k materiálním skutečnostem, jež ji podmiňují. Jussi Parikka svět médií zkoumá jako hmotnou so...SOUVISEJÍCÍ KNIHY