Mizející hlasy. Výpravy za ohroženými jazyky

Mizející hlasy. Výpravy za ohroženými jazyky - Miroslav Černý | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Miroslav Černý
DIMENZE
8,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Mizející hlasy. Výpravy za ohroženými jazyky.pdf


Chcete si knihu přečíst?Mizející hlasy. Výpravy za ohroženými jazyky ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Miroslav Černý. Číst Mizející hlasy. Výpravy za ohroženými jazyky Online je nyní tak snadné!

POPIS


Tato knížka nás zavede do ekvádorské Amazonie a dalších tří zajímavých destinací – Gruzie, Senegalu a Filipín. Společně poputujeme pouští i pralesem, horami a nížinami, cestou necestou. Bude to putování dobrodružné, místy nebezpečné, chvílemi snad i zábavné, v řadě případů naopak truchlivé a smutné. Jazyky, s nimiž se čtenář setká, jsou fascinující. A lidé, kteří jimi hovoří, nám mají hodně co říct, co nabídnout. Mnozí z nich žijí v náročných podmínkách, a přesto jsou jejich životy skutečným žitím, nejen přežíváním, na čemž mají velkou zásluhu i jejich jazyky. Bez nich by nebyla komunikace, efektivní dorozumění a porozumění. Chyběla by pospolitost. Nástroje k šíření znalostí a zkušeností. Způsoby léčení nemocí a sdílení emocí. Nebyla by láska. Život. Bohužel nespočet těchto jazyků tváří v tvář současným změnám eroduje a z různých důvodů přichází o své mluvčí. Výsledkem je jediné: rozpad společenství, nabourání osobní i kolektivní identity, postupný kulturní úpadek. Plíživé zapomínání, až zapomnění. Smrt. Zánik kteréhokoli jazyka je ztráta pro všechny, pro celé lidstvo. Lhostejnost určitě není namístě. I o tom si budeme v této knížce vyprávět.


...í hlasy - Výpravy za ohroženými jazyky | Sleva 15% | Tato knížka nás zavede do ekvádorské Amazonie a dalších tří zajímavých destinací - Gruzie, Senegalu a Filipín ... Jazykověda a literární věda — Academia ... . Společně poputujeme pouští i pralesem, horami a nížinami, cestou necestou. Bude to putování dobrodružné, místy nebezpečné, chvílemi snad i… Mizející hlasy. Výpravy za ohroženými jazyky Autor: Černý, Miroslav Nakladatel: Togga EAN: 9788074761454 ISBN: 978-80-7476-145-4 Popis: 1× kniha, brožovaná, 220 stran, česky Rozměry: 15 × 18 cm Rok vydání: 2019 (1. vydání) Hledáte Mizející hlasy. Výpravy za ohroženými jazyky od Miroslav Černý? Dnes objednáte, zítra vyzvednet ... Beletrie - togga.cz ... . vydání) Hledáte Mizející hlasy. Výpravy za ohroženými jazyky od Miroslav Černý? Dnes objednáte, zítra vyzvednet...SOUVISEJÍCÍ KNIHY