Adalbert Stifter - Touha po harmonii: Biografie

Adalbert Stifter - Touha po harmonii: Biografie - Peter Becher | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Peter Becher
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Adalbert Stifter - Touha po harmonii: Biografie.pdf


Chcete si knihu přečíst?Adalbert Stifter - Touha po harmonii: Biografie ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Peter Becher. Číst Adalbert Stifter - Touha po harmonii: Biografie Online je nyní tak snadné!

POPIS


Spisovatel a malíř Adalbert Stifter se narodil 23. října 1805 v Horní Plané. Šumava i rodné město, v němž prožil své dětství, se staly dějištěm mnoha jeho prací, zdrojem jeho inspirace. Jeho literární dílo patří bohatstvím svých obrazů, svými plastickými líčeními krajiny a přírody, jakož i vysokými morálními nároky a filozofickým záměrem jím vyprávěných příběhů ke skvostům německy psané literatury. Autor jimi pro svou česko-rakouskou domovinu vytvořil literární pomníky, které dodnes spojují obě země. Autor knihy Peter Becher empaticky líčí jeho život, který zasazuje do širších dobových souvislostí a vytváří tak věrný a plastický obraz života rakouské společnosti 19. století, v níž se Adalbert Stifter pohyboval. Jednání a myšlení spisovatele kriticky analyzuje, čtivým způsobem interpretuje jeho díla a osvětluje jednání jeho literárních postav, přičemž svůj výklad doplňuje četnými citáty ze Stifterových děl. Peter Becher připomíná, že byl hornoplánský rodák i nadaným malířem – krajinářem. V knize je otištěno několik jeho obrazů.


... Stifter - Touha po harmonii. Biografie - Peter Becher ... Nakladatelství Srdce Vltavy | KOSMAS.cz - vaše internetové ... ... . Autor knihy Peter Becher empaticky líčí život Adalberta Stiftera, který zasazuje do širších dobových souvislostí a vytváří tak věrný a plastický obraz života rakouské společnosti 19. století, v níž se Adalbert Stifter pohyboval. Peter Becher: Adalbert Stifter - touha po harmonii. Biografie (ukázka z knihy) Napsal Petr Nagy Kategorie: Literatura Zveřejněno: 9. březen 2020 ukázka z knihy Spisovatel a malíř Ada ... Adalbert Stifter - Touha po harmonii - Peter Becher ... ... . březen 2020 ukázka z knihy Spisovatel a malíř Adalbert Stifter se narodil 23. října 1805 v Horní Plané. Šumava i rodné město, v němž prožil své dětství, se staly dějištěm mnoha jeho prací ... Peter Becher: Adalbert Stifter - touha po harmonii. Biografie (ukázka z knihy) Napsal Petr Nagy Kategorie: Li...SOUVISEJÍCÍ KNIHY