Rozsypaná slova: Román o posledních letech Karla Poláčka

Rozsypaná slova: Román o posledních letech Karla Poláčka - Martin Daneš | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Martin Daneš
DIMENZE
1,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Rozsypaná slova: Román o posledních letech Karla Poláčka.pdf


Chcete si knihu přečíst?Rozsypaná slova: Román o posledních letech Karla Poláčka ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Martin Daneš. Číst Rozsypaná slova: Román o posledních letech Karla Poláčka Online je nyní tak snadné!

POPIS


Ústřední postavou biografického románu je novinář a spisovatel Karel Hirsch, pod jehož jménem se ve skutečnosti skrývá Karel Poláček. Román pokrývá Hirschův-Poláčkův život od konce 30. let až do jeho nejasné smrti na konci války. Počíná se odchodem s družkou Dorou z Prahy na venkov, přičemž prvotním důvodem zde není únik před okupačními mocipány, ale - před manželkou. Hned tento vstup jako by v sobě nesl poláčkovskou grotesku i s její občasnou krutostí. S Hirschem se loučíme na pochodu smrti, jemuž předcházelo strádání v koncentrácích. Daneš napsal knihu nabitou biograficko-historickými, často neznámými fakty, zároveň ale s vědomím, že poslední roky této spisovatelské osobnosti provází mnoho otazníků. Svým pojetím však předkládá souvislý, ucelený a z podstaty dramatický příběh a čtenář jistě ocení, že autor vyplnil bílá místa vlastní fantazií.


...-kniha: Rozsypaná slova -- Román o posledních letech Karla Poláčka - Martin Daneš ... Karel kyncl zivot jako roman | Sleviste.cz ... ... Rozsypaná slova Autor ... Román o posledních letech Karla Poláčka "Co způsobilo, že se celá Karlova existence ze dne na den sesypala jako domeček z karet? Taková maličkost, již se... rozhodl vytěsnit z mysli, ona ho ale nakonec dostihla Rozsypaná slova Autor: Daneš, Martin Nakladatel: Druhé město EAN: 9788072274338 ISBN: 978-80-7227-433-8 Popis: 1× kniha, vázaná, 334 stran, česky Rozměry: 14 × 19,5 cm Rok vydání: 2020 (1. vydání) Rozsypaná slova Román o posledních letech Karla Poláčka Daneš Martin. ... Rozsypaná slova Román o posledních letech Karla Poláčka ... . vydání) Rozsypaná slova Román o posledních letech Karla Poláčka Daneš Martin. Být novinář, spisovatel a Žid v Praze za druhé světové války, neprchnout, nýbrž vytrvat ve své zemi, znamená stavět hrdlo svému katovi na odiv. Být novinář, spisovatel a Žid v Praze za druhé světové války, nepr...SOUVISEJÍCÍ KNIHY