Les: Literární archiv č. 51

Les: Literární archiv č. 51 - Lukáš Prokop (ed.) | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Lukáš Prokop (ed.)
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Les: Literární archiv č. 51.pdf


Chcete si knihu přečíst?Les: Literární archiv č. 51 ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Lukáš Prokop (ed.). Číst Les: Literární archiv č. 51 Online je nyní tak snadné!

POPIS


Nové číslo sborníku Literární archiv se věnuje obrazu lesa v literatuře a výtvarném umění. Přezkoumává představy Karla Klostermanna o původním šumavském pralese, zabývá se literárním a výtvarným dílem Josefa Váchala z pohledu ekopoetiky či podobou lesa v českých překladech Cooperova Posledního Mohykána. Všímá si lesních nadpřirozených bytostí v trampské próze a promýšlí symboliku lesa v obrazech Aloise Kalvody. Součástí čísla je výběrová edice korespondence s přírodní tematikou mezi Petrem Bezručem a Jany Vrbovými (otcem a synem) z let 1913–1956. Z lesního prostředí čerpá původní autorská hra dramatika S. d. Ch. připomínající spisovatele Jana Vrbu, Otokara Březinu a malíře Jožu Uprku. Jako obrazovou přílohu otiskujeme výběr ilustrací Otakara Štáfla ke Klostermannovu románu Ze světa lesních samot. Předposlední oddíl tvoří příspěvek o nalezené chybějící části rukopisu Stín kapradiny od Josefa Čapka ve zpracovávaném fondu Jana Herbena. Zprávy Literárního archivu informují o přírůstcích v roce 2018 a o zpracovaných fondech (Medková Eva, Václavek Bedřich a Kostohryz Josef). Číslo uzavírají vzpomínky Marty Dandové na její působení v Památníku národního písemnictví a Miloše Sládka na bývalý depozitář Literárního archivu v Duchcově.


...terární archiv č. 51 Lukáš Prokop (ed ... Dokumenty — Pořady podle abecedy — iVysílání — Česká televize ... .) Nakladatel: Památník národního písemnictví 2020 Literární archiv č. 51. 0% 0 0. Hodnotit lze až po přihlášení ... O čem je kniha Les? Nové číslo sborníku Literární archiv se věnuje obrazu lesa v literatuře a výtvarném umění. Přezkoumává představy Karla Klostermanna o původním šumavském pralese, zabývá se literárním a výtvarným dílem Josefa Váchala z ... Literární archiv č. 51/2019: Les .. ... PDF MEMORY OF THE WORLD REGISTER Collection of medieval ... ... ... Literární archiv č. 51/2019: Les ... Literární archiv č. 50/2018: Zánik starého světa. Reflexe roku 1918 v česky a německy psané literatuře Kolektiv autorů Cena: 260 Kč Literární archiv č. 49/2017 - Literatura a moderní hudba. Ke 100. výročí narození ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY