Česko-maďarské ob(z)ory: Kapitoly z dějin česko-maďarských univerzitních vztahů

Česko-maďarské ob(z)ory: Kapitoly z dějin česko-maďarských univerzitních vztahů - Jiří Januška | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Jiří Januška
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Česko-maďarské ob(z)ory: Kapitoly z dějin česko-maďarských univerzitních vztahů.pdf


Chcete si knihu přečíst?Česko-maďarské ob(z)ory: Kapitoly z dějin česko-maďarských univerzitních vztahů ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jiří Januška. Číst Česko-maďarské ob(z)ory: Kapitoly z dějin česko-maďarských univerzitních vztahů Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kolektivní monografie pod edičním vedením Jiřího Janušky představuje na velké ploše a v širokém záběru některé oblasti a aspekty česko-maďarských univerzitních vztahů. Podává kompletní přehled dějin výuky maďarštiny a maďarské literatury na českých univerzitách a přináší jak komentovaný souhrn dosavadních poznatků, tak i nové informace o nejvýznamnějších osobnostech dějin české hungaristiky a jejich stopě v české vědě. Vše doplňují přetisky řady původních textů z oboru i několik historických dokumentů, vzpomínky pamětníků a dokumentační obrazová příloha. Kniha současně předkládá českému čtenáři i podrobný pohled na historii výuky bohemistiky na univerzitách v Maďarsku a věnuje se rovněž otázce historické přítomnosti maďarských (uherských) studentů na českých vysokých školách. Stranou pozornosti nezůstávají ani souvislosti česko-maďarských vztahů neuniverzitních.


...maďarské ob(z)ory: Kapitoly z dějin česko-maďarských univerzitních vztahů Jiří Januška Nakladatel: Karolinum 2019 Česko-maďarské ob(z)ory: Kapitoly z dějin česko-maďarských univerzitních vztahů Jiří Januška Nakladatel: Karolinum 2018 Česko-maďarské ob(z)ory - Kapitoly z dějin česko-maďarských univerzitních vztahů ... Mgr. Lucie Jílková, Ph.D. - Ústav pro jazyk český ... ... edičním vedením Jiřího Janušky představuje na velké ploše a v širokém záběru některé oblasti a aspekty česko-maďarských univerzitních vztahů. Podává kompletní přehled dějin výuky maďarštiny a maďarské literatury na ... Get this from a library! Česko-maďarské ob(z)ory : kapitoly z dějin česko-maďarských univerzitních vztahů. [Jiří Januška;] Kniha: Česko-maďa ... Česko-maďarské ob(z)ory: Kapitoly z dějin česko-maďarských ... ... . Podává kompletní přehled dějin výuky maďarštiny a maďarské literatury na ... Get this from a library! Česko-maďarské ob(z)ory : kapitoly z dějin česko-maďarských univerzitních vztahů. [Jiří Januška;] Kniha: Česko-maďa...SOUVISEJÍCÍ KNIHY