Pověsti a legendy

Pověsti a legendy - Klára Trnková | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Klára Trnková
DIMENZE
8,3 MB
NÁZEV SOUBORU
Pověsti a legendy.pdf


Chcete si knihu přečíst?Pověsti a legendy ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Klára Trnková. Číst Pověsti a legendy Online je nyní tak snadné!

POPIS


V knize najdeme kromě dat každý den i jména, která původně většinou patřila světcům, historicky doloženým nebo zčásti smyšleným postavám. Uváděný den bývá dnem jejich smrti, zřídka narození, někdy je spojen i s nějakým příběhem. Pozorováním počasí vznikaly nejen pranostiky svázané se svátkem příslušného svatého, ale také legendy ze světcova života, které se předávaly vyprávěním. S počasím a s ročními obdobími jsou ale svázány i některé pověsti zcela vymyšlené. Tyto příběhy, sebrané do malého svazku, jsou doplněny ilustracemi Jiřího Trnky.


...é pověsti‎ (2 str.) Články v kategorii „České legendy a pověsti" Zobrazuje se 32 stránek z celkového počtu 32 stránek v této kategorii ... Pověsti a legendy — Pátá čtvrť: zmizelé město pražské ... ... . Nahrávám kvíz - České pověsti a legendy. Sdílet na Facebooku Sdílet Pověsti a záhady českých hradů, díl 1. Hrad Přimda - Duration: 19:20. klogidin klogidin 86,991 views. 19:20. Pjér la Šé'z - Epos o Gilgamešovi a význam jeho archetypů - Duration: 1 ... Pověsti a legendy o zámku Český Krumlov . Zámek č. p. 57 - Solnice Vypravuje se, že v tomto domě hodně strašilo. Někdy lidé, kteří z ... Chodauer: Pověsti a legendy ... ... Pověsti a legendy o zámku Český Krumlov . Zámek č. p. 57 - Solnice Vypravuje se, že v tomto domě hodně strašilo. Někdy lidé, kteří zde bydleli, neměli vůbec klidné noci. Mají to prý na svědomí dva strážci, kteří tu hlídali sůl. TOP 5 Děsivé městské legendy ČR Lidé žijící ve městech si už po několik generací před...SOUVISEJÍCÍ KNIHY