Jak vzniká počasí

Jak vzniká počasí - Jan Bednář, | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Jan Bednář,
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Jak vzniká počasí.pdf


Chcete si knihu přečíst?Jak vzniká počasí ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jan Bednář,. Číst Jak vzniká počasí Online je nyní tak snadné!

POPIS


Knížka představuje druhé, podstatně doplněné a rozšířené vydání úspěšné stejnojmenné knižní publikace Jaroslava Kopáčka a Jana Bednáře (Karolinum, 2002). Oproti prvnímu vydání jsou v knize více akcentovány atmosférické úkazy a jevy objevující se zejména v souvislosti s výraznými až extrémními počasovými projevy, mj. tropické cyklony. Zcela nově je přidána kapitola o jevech souvisejících s výraznou atmosférickou konvekcí. Čtenář se dozví o formování oblačné elektřiny, elektrických výbojích v atmosféře, o blescích, struktuře bouřkových oblaků, vzniku krupobití, tromb, tornád a dalších souvisejících úkazech. Zároveň jsou tematizovány některé zásadní soudobé meteorologické otázky, jako např. problematika skleníkového efektu zemské atmosféry a klimatické změny. Rozsáhle aktualizovaná a modernizovaná je závěrečná kapitola pojednávající o metodách předpovědí počasí a příslušných mediálních prezentacích. Výklad doprovází více než 50 ilustrací.


...to výjimečný atmosférický jev vzniká? Kdy a kde ho můžeme pozorovat? Jak polární záře vzniká? Ačkoliv je Slunce od Země vzdáleno bezmála 150 milionů kilometrů, jeho vliv na naše životy je nepochybně zásadní, má za následek i vznik polárních září ... Jak se tvoří dlouhodobá předpověď - Počasí ... . Jak vzniká vítr; Jak vzniká vítr . Publikováno: 06.02.2011 | Autor: redakce . Sdílet na Facebook ... Encyklopedie počasí. Přečtěte si další články z naší rozsáhlé encyklopedie počasí, která shrnuje poznatky o meteorologii a počasí. Pochopíte řadu základních meteorologických prvků a způsob vytváření ... Jak vznikají sněhové vločky? V atmosféře se vyskytují mikro ... Kosmické počasí a vznik polárních září - YouTube ... . Přečtěte si další články z naší rozsáhlé encyklopedie počasí, která shrnuje poznatky o meteorologii a počasí. Pochopíte řadu základních meteorologických prvků a způsob vytváření ... Jak vznikají sněhové vločky? V atmosféře se vyskytují mikroskopické částečky prachu a pylu. Ty mohou působit jako tzv. „kondenzační jádra", to znamená, že na nich kondenzuje vodní pára a vytvá...SOUVISEJÍCÍ KNIHY