Planeta opic

Planeta opic - Pierre Boulle | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Pierre Boulle
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Planeta opic.pdf


Chcete si knihu přečíst?Planeta opic ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Pierre Boulle. Číst Planeta opic Online je nyní tak snadné!

POPIS


Planetu opicmůžeme zařadit do klasické science fiction literatury, i když příběh sám je podán spíše způsobem dobrodružného románu. Opičí společnost na vzdálené planetě ve vesmíru se nápadně podobá té lidské na Zemi. Boulle převrátil evoluci naruby, člověk tu není pánem tvorstva, ale zaujímá pozici zvířete, kterou dokonale rozkastované chytré opice drží v kleci. Jediný zástupce lidu jim tedy musí dokázat svou inteligenci, aby ho propustili. Na Zemi se sice vrátí, ale čeká ho tam další nemilé překvapení. Režisér Franklin J. Schaffner spolu se Stanleym Kubrickem (2001: Vesmírná odysea) přinesli v roce 1968 do filmového průmyslu hned dvě tyto nesmrtelné sci-fi klasiky. Právě Boulleho námět inspiruje světové filmaře ke stále novým zpracováním dodnes. První převedení románu na filmová plátna nenabízí z dnešního pohledu žádné převratné efekty, přesto v době svého vzniku byly právě opičí masky něčím naprosto výjimečným a reflexe soudobého i minulého chování člověka podněcuje k přemýšlení dodnes.


...í Planeta opic co kdy byla natočena. Charismatický a dobře hrajicí Charlton Heston v roli člověka, co se dostal o 2000 let do budoucnosti, kde žijí a světu vládnou opice ... Planeta opic (film, 1968) - Wikipedie ... . Výborný výběr krajiny, všude skály a písek, velice povedené opičí masky, které v době uvedení museli znamenat viditelný technologický pokrok. Planeta opic (anglicky Planet of the Apes) je americká vědeckofantastická mediální franšíza filmů, televizních seriálů, komiksů a dalších produktů, pojednávající o světě lidí a inteligentních opic. Série započala roku 1963 románem Planeta opic francouzského spisovatele Pierra Boulla.V roce 1968 měla premiéru jeho filmová adaptace Planeta opic, která byla přijata .. ... Opticsplanet ... . Série započala roku 1963 románem Planeta opic francouzského spisovatele Pierra Boulla.V roce 1968 měla premiéru jeho filmová adaptace Planeta opic, která byla přijata ... Directed by Tim Burton. With Mark Wahlberg, Helena Bonham Carter, Tim Roth, Michae...SOUVISEJÍCÍ KNIHY