Ježíš -Syn člověka

Ježíš -Syn člověka - Chalíl Džibrán | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Chalíl Džibrán
DIMENZE
6,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Ježíš -Syn člověka.pdf


Chcete si knihu přečíst?Ježíš -Syn člověka ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Chalíl Džibrán. Číst Ježíš -Syn člověka Online je nyní tak snadné!

POPIS


Další dílo libanonského spisovatele Chalíla Džibrána, autora slavného ProrokaZnámý libanonský autor Chalíl Džibrán svým nezaměnitelným, poeticko-mystickým rukopisem oživuje osobnost Ježíše Nazaretského. Ve své knize se snaží podívat na postavu Bohočlověka očima těch, kteří se s ním setkali a kteří vydávají svá nejrůznější svědectví o jeho životě. V jednotlivých kapitolách o něm vyprávějí jeho učedníci, následovníci, ženy, aristokraté, učenci, kupci, ale i oponenti a nepřátelé, v jejichž vzpomínkách probleskují novozákonní zprávy a výroky. Vyprávění jednotlivých postav se však Džibránovi stávají především prostorem pro vlastní úvahy, v nichž se nejen vyznává z niterného vztahu k Synu člověka, ale také rozjímá o mnoha věčných tématech lidského života. Každá z kapitol je tak, podobně jako promluvy slavného Džibránova Proroka, vždy konkrétním zrcadlem vztahu světa, člověka a Boha.Chalíl Džibrán (1883—1931) se narodil v severolibanonském Bšarré v chudé rodině maronitských křesťanů. Jako dítě odešel s matkou do amerického Bostonu. Po několika letech odjíždí zpět do Libanonu, aby tu studoval arabskou literaturu. Později se za pohnutých okolností vrací zpět do Ameriky. Od roku 1904 publikuje Chalíl Džibrán arabsky, nejprve v novinách, od r. 1905 knižně. V nakladatelství Vyšehrad již vyšlo: Písek a pěna (2001), Poutník (2006), Slzy a úsměv (2006), Bohové země (2007), Blázen a jiné paraboly (2008), Zlomená křídla (2011), Zvěstovatel (2013) a Údolí nymf (2014) a Prorok (7. vydání 2019).


...ká hodina Téma: Přišel Pán Ježíš člověka spasit a nebo ho odsoudit? (Když si Bible protiřečí 59 ... Ježíš pro moderního člověka - Milan Machovec | Knihy Dobrovský ... .) Káže: Alois Boháček. Ježíš zemřel proto, aby lidem mohly být odpuštěny hříchy a mohli získat nekonečný život. (Římanům 6:23; Efezanům 1:7) Ježíš svojí smrtí také dokázal, že člověk může i v těch nejtěžších situacích zůstat věrný Bohu.(Hebrejcům 4:15)Podívejte se, jak je možné, že smrt jednoho člověka má tak velký dopad. Ježíš pro moderního člověka kniha od: Milan Machovec. 93 % 15 hodnocení ... Title: Ježíš pro mode ... Matouš 9:9-17 Cestou odtud Ježíš uviděl člověka jménem ... ... . Ježíš pro moderního člověka kniha od: Milan Machovec. 93 % 15 hodnocení ... Title: Ježíš pro moderního člověka - Milan Machovec epub fb2 PDF Created Date: 1/22/2018 12:52:21 AM Ježíš nás chce dovést ke zjištění, že je tím ženichem, na kterého čekáme. Jediným pravým ženichem pro člověka je Bůh, přes všechny krásné i bolavé...SOUVISEJÍCÍ KNIHY