Zvolili svobodu: Napříč osudy tvůrců vzdorujících sovětské moci

Zvolili svobodu: Napříč osudy tvůrců vzdorujících sovětské moci - Ivana Ryčlová | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Ivana Ryčlová
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Zvolili svobodu: Napříč osudy tvůrců vzdorujících sovětské moci.pdf


Chcete si knihu přečíst?Zvolili svobodu: Napříč osudy tvůrců vzdorujících sovětské moci ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Ivana Ryčlová. Číst Zvolili svobodu: Napříč osudy tvůrců vzdorujících sovětské moci Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha Zvolili svobodu je třetí částí autorčina cyklu mapujícího osudy tvůrců ruské kultury 20. století, kteří vyjadřovali nesouhlas se sovětskoorwellovskou skutečností, v níž žili. Obsahuje esejistické portréty spisovatelů a básníků Anny Achmatovové, Alexandra Tvardovského, Julije Daniela, Anatolije Marčenka, Sergeje Dovlatova, režiséra Jurije Ljubimova a dramatika a scenáristy Alexandra Galiče, který posléze proslul jako textař a interpret vlastních písní. S výjimkou básnířky Anny Achmatovové, jejíž biografie se uzavřela roku 1965, se do složitých životních cest tvůrců, s nimiž autorka čtenáře seznamuje, různou měrou promítly jejich odmítavé postoje k okupaci Československa. Tragickým se stal osud Anatolije Marčenka, jenž pro své nekompromisní názory – mj. mediální vystoupení na obranu svobody naší země – strávil většinu života v gulagu, kde za nevyjasněných okolností v polovině osmdesátých let zemřel. Eseje jsou zpracovány s využitím ruských pramenů a odtajněných historických skutečností. Publikace se snaží přístupnou formou oslovit co nejširší okruh čtenářů a podat aktuální pohled na ruskou kulturu 20. století, jež ve vědomí české veřejnosti přežívá mnohdy v nerevidovaných šablonách a klišé.


... svobodu… - Napříč osudy tvůrců vzdorujících sovětské moci - Ryčlová, Ivana ; Kniha Zvolili svobodu… je třetí částí autorčina cyklu mapujícího osudy tvůrců ruské kultury 20 ... Jazykoveda, literárna veda, slovníky - Spoločenské a ... ... . století, kteří vyjadřovali nesouhlas se sovětsko-orwellovskou skutečností, v níž ... Kniha Zvolili svobodu je třetí částí autorčina cyklu mapujícího osudy tvůrců ruské kultury 20. století, kteří vyjadřovali nesouhlas se sovětsko orwellovskou skutečností, v níž žili. Podtitul: Napříč osudy tvůrců vzdorujících sovětské moci Kniha Zvolili svobodu je třetí částí autorčina cyklu mapujícího osudy tvůrců ruské kultury 20. století, kteří vyjad ... Zvolili svobodu… Napříč osudy tvůrců vzdorujících sovětské ... ... . Podtitul: Napříč osudy tvůrců vzdorujících sovětské moci Kniha Zvolili svobodu je třetí částí autorčina cyklu mapujícího osudy tvůrců ruské kultury 20. století, kteří vyjadřovali nesouhlas se sovětsko orwellovskou skutečností, v níž ....SOUVISEJÍCÍ KNIHY