Na prahu ráje

Na prahu ráje - Francis Scott Fitzgerald | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Francis Scott Fitzgerald
DIMENZE
7,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Na prahu ráje.pdf


Chcete si knihu přečíst?Na prahu ráje ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Francis Scott Fitzgerald. Číst Na prahu ráje Online je nyní tak snadné!

POPIS


Na prahu ráje, dokonale vystavěný román – výkřik vytrysklý ze srdce třiadvacetiletého F. S. Fitzgeralda – katapultoval autora k literární slávě a určil jeho další životní osudy: Když se na obzoru objevil komerční úspěch, rozhodla se jeho milovaná Zelda, že nezruší zasnoubení. Vezmou se za osm dní po vydání knihy. Autobiografický román líčí intelektuální, duchovní a erotické zrání příliš romantického mladého hrdiny v třpytivém zlatém věku jazzu dvacátých let. Zároveň v něm nacházíme nadčasový příběh energického, hledajícího mládí a jeho nedůvěry k ostatnímu světu. Neodolatelné vyprávění kolísající mezi něhou a cynismem se upíná k nevyčerpatelné, třebaže tolikrát zrazené mladistvé víře v budoucnost, v přízeň času a osudu – to vše s intenzitou, která řadí Fitzgeralda mezi největší světové spisovatele.


...a prahu ráje Přidat komentář. maruska283 ... Fitzgerald Francis Scott: Na prahu ráje | MALL.CZ ... . 22.09.2019. Všichni jsme tak trochu pokrytci. ... Na prahu ráje (This Side of Paradise, 1920) Krásní a prokletí (The Beautiful and Damned, 1922) Velký Gatsby (The Great Gatsby, 1925) Gatsby je bohatý člověk, vlastní luxusní palác, pořádá velké slavnosti, ale není šťastný. Touží po velké lásce, ale jeho dívka vidí jen bohatství. Měla to být kritika vyšších vrstev Na ... Na prahu ráje - Francis Scott Fitzgerald | Databáze knih ... . Měla to být kritika vyšších vrstev Na prahu ráje, dokonale vystavěný román - výkřik vytrysklý ze srdce třiadvacetiletého F. S. Fitzgeralda - katapultoval autora k literární slávě a určil jeho další životní osudy: Když se na obzoru objevil komerční úspěch, rozhodla se jeho milovaná Zelda, že nezruší zasnoubení. Vezmou se za osm dní po vydání knihy. O čem je kniha Na prahu ráje? V této knize stane čtenář opr...SOUVISEJÍCÍ KNIHY