Kdo stvořil Stvořitele

Kdo stvořil Stvořitele - Pavel Kuneš | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Pavel Kuneš
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Kdo stvořil Stvořitele.pdf


Chcete si knihu přečíst?Kdo stvořil Stvořitele ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Pavel Kuneš. Číst Kdo stvořil Stvořitele Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha neotřele vysvětluje dětem základní pojmy křesťanského života a víry. Obsahuje výklad Desetera a modlitby Otčenáš, věnuje se Ježíšovým podobenstvím a křesťanským svátostem. Více než polovinu publikace tvoří odpovědi na důmyslné otázky, které děti zaslaly do křesťanského časopisu Nezbeda. Najdeme tu například objasnění dotazů „Proč musím jít v neděli do kostela, když jiní hrají fotbal?“ nebo „Dneska je povinná školní docházka. Zajímalo by mě, jestli také Ježíš chodil do školy a jaké měl známky.“, ale i závažnějších otázek víry jako „Co se s námi stane po smrti a jak to bude vypadat v nebi?“. Knihu osobitými ilustracemi doprovodil Jan Hrubý. Autor textu páter Kuneš se podílel na tvorbě náboženských pořadů pro děti a vyučoval náboženství na Arcibiskupském gymnáziu v Praze, výklad víry pro starší dětské čtenáře přinesla jeho kniha Pár kroků do křesťanství, která vyšla v nakladatelství Triáda v roce 2014.


...tvrdíte, že Bůh stvořil vesmír, pak si logicky také musíte položit otázku, kdo stvořil Boha - kdo stvořil Stvořitele ... Kdo stvořil Stvořitele? - Pavel Kuneš — Kniha.cz ... . A pak se můžete donekonečna ptát, kdo stvořil stvořitele stvořitele stvořitele stvořitele atd. Z toho přece vyplývá, že Bůh nemůže existovat." Ptát se, kdo stvořil Stvořitele, je stejné, jako se ptát, proč není koule hranatá, proč mokro není suché nebo proč kočka není pes. Bůh ze samotné definice je nestvořený, nemá počátek. Kdyby ho někdo stvořil, pak by byl pravým stvořitelem, kteréh ... Ježíš Kristus | Bůh stvořil vesmír, ale kdo stvořil Boha…? ... . Bůh ze samotné definice je nestvořený, nemá počátek. Kdyby ho někdo stvořil, pak by byl pravým stvořitelem, kterého hledáme - ten první, ne ten druhý. Takže ptát se na původ někoho, kdo je věčný, kdo neměl žádný počátek („Kdo stvořil Boha?"), je stejné jako ptát se: „S k...SOUVISEJÍCÍ KNIHY