Hraní a realita

Hraní a realita - Donald Woods Winnicott | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Donald Woods Winnicott
DIMENZE
7,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Hraní a realita.pdf


Chcete si knihu přečíst?Hraní a realita ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Donald Woods Winnicott. Číst Hraní a realita Online je nyní tak snadné!

POPIS


Jaké má tvořivost kořeny a jak je můžeme rozvíjet, ať už v sobě nebo ve druhých? Kniha odpovídá nejen na tyto otázky, ale věnuje se základním tématům individuálního já a jeho vztahu s vnějším světem. Po představení teorie přechodového objektu a přechodových jevů Winnicott líčí, jak se v podpůrném prostředí při dostatečně dobré péči matky či mateřské postavy rozvíjí vědomí vlastního já, jeho vymezení vůči vnějšímu světu a co se odehrává v prostoru mezi vnitřní subjektivní a vnější objektivně vnímanou realitou. Zabývá se i situacemi, kdy dochází k narušení tohoto vývoje. Významná z hlediska vývoje psychoanalytické teorie je kapitola o použití objektu, tedy nejen o způsobu, jakým se subjekt k objektu vztahuje, ale jak ho používá a co toto používání umožňuje či co mu brání. Pokračuje tím, jak se prostor mezi matkou a dítětem, mezi já a ne-já stává základem kulturní zkušenosti člověka, potenciálním prostorem pro jeho tvůrčí aktivity a žití samé. Teorii přechodových objektů a přechodových jevů rozšiřuje o zamyšlení nad tvořivostí, skrytou rivalitou mužského a ženského prvku v osobnosti a pojetí kultury v širším slova smyslu. Teoretické koncepty jsou dokreslovány příklady z autorovy terapeutické praxe s dětmi i dospělými klienty.


...á tvořivost kořeny a jak je můžeme rozvíjet, ať už v sobě nebo ve druhých? Kniha odpovídá nejen na tyto otázky, ale věnuje se základním tématům individuálního já a jeho vztahu s vnějším světem ... Nápověda pro Windows ... . Po představení teorie přechodového objektu a přechodových jevů Winnicott líčí, jak se v podpůrném prostředí při dostatečně dobré péči matky či ... Všechny informace o produktu Kniha Hraní a realita, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Hraní a realita. Hraní a realita od 259 Kč - Heureka.cz Na Heurece využíváme personalizaci a cílenou reklamu. Donald W. Winnicott. Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v ... Hraní a realita - Donald Winnicott | Databáze knih ... . Hraní a realita od 259 Kč - Heureka.cz Na Heurece využíváme personalizaci a cílenou reklamu. Donald W. Winnicott. Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY