Stará paní ještě píše: Deník socioložky na odpočinku

Stará paní ještě píše: Deník socioložky na odpočinku - Alena Vodáková | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Alena Vodáková
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Stará paní ještě píše: Deník socioložky na odpočinku.pdf


Chcete si knihu přečíst?Stará paní ještě píše: Deník socioložky na odpočinku ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Alena Vodáková. Číst Stará paní ještě píše: Deník socioložky na odpočinku Online je nyní tak snadné!

POPIS


Je a není to „deník“. Je proto, že jsou to denní zápisy inspirované aktuálními událostmi, ne proto, že jde často o úvahy na témata, která jsou mimočasová. Autorka reaguje na dění ve svém nejbližším i ve vzdálenějším okolí, nejen v Česku. Zážitky „socioložky na odpočinku“ se samozřejmě často váží na informace z médií. Jsou konfrontovány se vzpomínkami, které začínají už ve 40. letech minulého století. Deník tak trochu je (a je tak i zamýšlen) obrazem života i myšlení jedné generace. Tak trochu je (bezděčně i plánovitě) pokusem o introspekci a „zúčastněné pozorování“ prizmatem sociologie. Ani trochu není (a ani nechce být) vědeckým pojednáním. Autorka využívá volnou formu „literárních deníků“, umožňující střídání popisu události s hlubší meditací nad problémem, jakož i občasný vpád poesie, rozhovoru, humorné nadsázky. Jednotlivé deníkové záznamy se většinou (ne vždy) stáčí k jednomu tématu (předem prozrazenému), ale mezi tématy vznikají přirozené spojnice. Deník začíná na podzimu roku 2016, končí na jaře roku 2018 – tedy prozatím končí. Kniha vychází, „stará paní“ píše dál.


...paní ještě píše Autor: Vodáková, Alena Nakladatel: SLON EAN: 9788074192692 ISBN: 978-80-7419-269-2 Ilustrace: Vodák, František Popis: 1× kniha, brožovaná, 274 stran, česky Rozměry: 14,9 × 21 cm Rok vydání: 2018 (1 ... Stará paní ještě píše - Alena Vodáková, 2018, brožovaná ... ... . vydání) Jednotlivé deníkové záznamy se většinou (ne vždy) stáčí k jednomu tématu (předem prozrazenému), ale mezi tématy vznikají přirozené spojnice. Deník začíná na podzimu roku 2016, končí na jaře roku 2018 - tedy prozatím končí. Kniha vychází, „stará paní" píše dál. (deník socioložky na odpočinku) Stará paní ještě píše - Alena Vodáková . Je a není to „deník". Je proto, že jsou to denní zápisy inspirované aktuálními událost ... Kniha Stará paní ještě píše. Deník socioložky na odpočinku ... ... . Kniha vychází, „stará paní" píše dál. (deník socioložky na odpočinku) Stará paní ještě píše - Alena Vodáková . Je a není to „deník". Je proto, že jsou to denní zápisy inspirované aktuálními událostmi, ne proto,...SOUVISEJÍCÍ KNIHY