Naše Francie: Francouzská poezie v českých překladech a ilustracích 20. století.

Naše Francie: Francouzská poezie v českých překladech a ilustracích 20. století. - Antoine Marés (ed.), | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Antoine Marés (ed.),
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Naše Francie: Francouzská poezie v českých překladech a ilustracích 20. století..pdf


Chcete si knihu přečíst?Naše Francie: Francouzská poezie v českých překladech a ilustracích 20. století. ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Antoine Marés (ed.),. Číst Naše Francie: Francouzská poezie v českých překladech a ilustracích 20. století. Online je nyní tak snadné!

POPIS


Projekt Naše Francie, který zahrnuje vydání výpravné vědecké kolektivní monografie, velkou sezónní výstavu v pražském letohrádku Hvězda a doprovodné programy, je pořádán u příležitosti vzniku Československé republiky v roce 1918, během něhož hrála Francie nezastupitelnou roli. Kniha představuje české ilustrátory a překladatele francouzské poezie v celém jejím rozsahu a je vztažena ke sbírkám Památníku národního písemnictví, a to průřezově k fondům literárního archivu, knihovny a uměleckých sbírek. V úvodním textu se profesor pařížské Sorbonny Antoine Mares věnuje česko-francouzským vztahům, především z historického, politického a kulturního hlediska. Dále publikaci tvoří čtyři hlavní textové oddíly. První oddíl přináší obecnější studie na téma francouzské a české poezie (Pierre Brunel, Xavier Galmiche, Antoine Mares, Jovanka Šotolová), druhý oddíl se soustřeďuje na problematiku překladu (Jiří Pelán, Aleš Pohorský, Zuzana Raková, Eva Voldřichová-Beránková, Záviš Šuman a Cathérine Ébert-Zeminová), třetí se zabývá ilustracemi knižních vydání (Lenka Bydžovská, Anna Pravdová, Bertrand Schmitt, Jan Rous, Mariana Šindelková a Vlasta Dufková, Markéta Theinhardt) a textovou část uzavírá svědectví překladatelů (Václav Jamek, Jiří Pelán, Miroslav Topinka). Nechybí ani medailony překladatelů a ilustrátorů a bibliografický soupis knižní produkce. Kniha má bohatý obrazový doprovod, který prolíná celou publikací a pojednává toto fascinující téma komplexněji než výstava.


...ný lept Josefa Šímy v publikaci Paříž (Aventinum, Praha 1927) Výstava Naše Francie ... Výstava „Naše Francie - francouzská poezie v českých ... ... .Francouzská poezie v českých překladech a ilustracích představuje v prvním patře letohrádku Hvězda více než 130 děl, které přiblíží silný vliv francouzské literatury na českou kulturu 20. století.Mezi nimi například ilustrace francouzské poezie od Josefa Šímy nebo Toyen ... Article Naše Francie: francouzská poezie v českých překladech a ilustracích 20. století. was published on 01 Nov 2019 in the journal Acta Musei Nationalis Pragae - His ... Naše Francie: Francouzská poezie v českých překladech a ... ... . století. was published on 01 Nov 2019 in the journal Acta Musei Nationalis Pragae - Historia litterarum (Volume 64, Issue 3-4). Poblíž akce Naše Francie. Francouzská poezie v českých překladech a ilustracích 20. století můžeš navštívit i zajímavé historické památky, přírodní památky nebo jiné akce v okolí. Jaké bude počasí v Praze? Sleduj aktuální i dlouhodobou předpověď z norského počasí yr.no. Památník národní...SOUVISEJÍCÍ KNIHY