Jan Zábrana: básník, překladatel, čtenář

Jan Zábrana: básník, překladatel, čtenář - Petr Eliáš (ed.), | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Petr Eliáš (ed.),
DIMENZE
7,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Jan Zábrana: básník, překladatel, čtenář.pdf


Chcete si knihu přečíst?Jan Zábrana: básník, překladatel, čtenář ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Petr Eliáš (ed.),. Číst Jan Zábrana: básník, překladatel, čtenář Online je nyní tak snadné!

POPIS


Jan Zábrana patřil k nejvýraznějším českým spisovatelům a překladatelům druhé poloviny 20. století. Komunistický režim mu až na malé výjimky umožnil publikovat pouze překlady, jeho vlastní tvorba zůstala do roku 1989 zcela ve stínu jeho rozsáhlého a uznávaného překladatelského díla. Teprve během devadesátých let minulého století, po rozkrytí celé jeho tvůrčí šíře, se v úplnosti ukázalo, jak pozoruhodně mnohostranným autorem Zábrana byl. V prvním listopadovém týdnu roku 2015 uspořádal Ústav translatologie FF UK za podpory Ministerstva kultury České republiky konferenci s názvem Jan Zábrana: básník, překladatel, čtenář. Výstup z tohoto odborného setkání představuje stejnojmenná kolektivní monografie pod zkušeným edičním vedením Evy Kalivodové a Petra Eliáše, prezentující rozmanitost životní, překladatelské i literárně tvůrčí cesty Jana Zábrany. Esejistické i analytické stati řady přispěvatelů zvučných jmen doplňují vzpomínkové bloky Zábranových redakčních spolupracovníků, vstupy strážkyně básníkova odkazu Marie Zábranové a také ukázky prací nadějných Zábranových oborových pokračovatelů. Texty provázejí archivní dokumentární fotografie a reprodukce unikátních písemností osobního i pracovního charakteru.


...brana - básník, překladatel, čtenář ... Recenze: Dříč Jan Zábrana dvakrát bez zábran — ČT24 ... ... . 71 likes. Stránky konference pořádané v listopadu na UTRL FF UK. Aktuality, zajímavosti, důležité informace. Jan Zábrana - básník, překladatel, čtenář. 71 To se mi líbí. Stránky konference pořádané v listopadu na UTRL FF UK. Aktuality, zajímavosti, důležité informace. Přítomná kniha Jan Zábrana: básník, překladatel, čtenář zve k přemýšlení o překladatelském díle Jana Zábrany, o jeho básnických a prozaických převodech z angličtiny a ruštiny, ale i z francouzštiny a španělštiny. Chce to pozorněji číst, než se zač ... Kniha: Jan Zábrana: básník, překladatel, čtenář | Knihy.ABZ.cz ... . Chce to pozorněji číst, než se začne střílet… radí editorka monografie Jan Zábrana: básník, překladatel, čtenář v reakci na recenzi Terezy Šnellerové uveřejněnou v Revolver revue č. 113....SOUVISEJÍCÍ KNIHY