Věrní Přemyslovci a barbarští Čechové

Věrní Přemyslovci a barbarští Čechové - Jakub Razim | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Jakub Razim
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Věrní Přemyslovci a barbarští Čechové.pdf


Chcete si knihu přečíst?Věrní Přemyslovci a barbarští Čechové ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jakub Razim. Číst Věrní Přemyslovci a barbarští Čechové Online je nyní tak snadné!

POPIS


Publikace je věnována jednomu z „velkých“ témat českých právních dějin, poměru středověkých Čech a říše, které se v našich končinách těší letité akademické tradici a jehož potenciál nebyl dosud ani zdaleka vyčerpán. Výklad se snaží ukázat, že stávající diskuse o soužití obou sousedních národů málo reaguje na posun, kterým prošly společenské vědy na Západě ve druhé polovině 20. století a který se skrývá pod heslem cultural turn. Protože se moderní kulturně historické přístupy a metody setkaly na jiných badatelských polích s úspěchem, domníváme se, že by bylo chybou jich nevyužít a sledovat česko-říšské „stýkání a potýkání“ úzkým prizmatem událostních dějin, aniž bychom vzali v potaz normativní struktury a představy, usměrňující jednání soudobých aktérů. Cílem monografie je tedy zmapovat soužití politických elit, tvořících pouto mezi otonsko-sálskou říší a přemyslovskými državami, v celé jeho právní rozmanitosti. Pohybujeme se v rozmezí od „temného“ 10. století do „renesančního“ 12. století, které se v mnoha ohledech jeví jako přirozené mezníky vývoje. Jelikož se nám nedostává zpráv domácí provenience, nezbývá, než abychom na vztahy mezi oběma sousedními zeměmi, jejich obyvateli a panovníky hleděli očima říšských kronikářů a letopisců, z nichž jsou bližšímu zkoumání podrobeni ti, jejichž díla jsou mezi odborníky pokládána za kanonická. Nové čtení pramenů má prokázat, že česko-říšský prostor nebyl ovládán pouhým fyzickým násilím a politickým kalkulem, jak hlásá naše právní historiografie od roku 1945 do dneška, ale že podléhal všeobecně přijímaným regulativům, jež vtiskovaly právní mantinely přeshraničním stykům na nejvyšší úrovni.


...ěrní Přemyslovci a barbarští Čechové - Česko-říšské vztahy v raném a vrcholném středověku - Jakub Razim Fungujeme! Vážení zákazníci, knihy si u nás můžete nadále objednávat s doručením Českou poštou , GLS, Zásilkovnou či s vyzvednutím na našich výdejnách v Brně, Praze a Plzni ... Historie Dějepis Archivy | Strana 2 z 29 | Antikvariát ... ... . Věrní Přemyslovci a barbarští Čechové Autor: Razim, Jakub Nakladatel: Leges EAN: 9788075022189 ISBN: 978-80-7502-218-9 Popis: 1× kniha, brožovaná, 416 stran, česky Rozměry: 14,5 × 20,5 cm Rok vydání: 2018 (1. vydání) Věrní Přemyslovci a barbarští Čechové Razim Jakub Nakladatelství Leges 2017. brožovan ... Pre základnú funkčnosť, spríje ... Věrní Přemyslovci a barbarští Čechové ... . vydání) Věrní Přemyslovci a barbarští Čechové Razim Jakub Nakladatelství Leges 2017. brožovan ... Pre základnú funkčnosť, spríje...SOUVISEJÍCÍ KNIHY