Mýtus o Marsu a Venuši

Mýtus o Marsu a Venuši - Deborah Cameronová | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Deborah Cameronová
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Mýtus o Marsu a Venuši.pdf


Chcete si knihu přečíst?Mýtus o Marsu a Venuši ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Deborah Cameronová. Číst Mýtus o Marsu a Venuši Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha se kriticky vyrovnává s rozšířenými zjednodušujícími představami o genderu a komunikaci mezi muži a ženami. Odrážejí se v postojích k případům sexuálního násilí, vočekáváních spjatých se studijními výkony, v diskriminaci na trhu práce a na pracovišti atd. To, co můžeme číst v populární literatuře, je však často daleko od pravdy. Mezi muži a ženami lze nalézt stejné množství podobností jako rozdílů ve způsobu komunikace, v souvislosti s konkrétními sociálními rolemi a vztahy. Cameronová kriticky reaguje na biologická (evolucionistická) vysvětlení genderových rozdílů i na teorii, že k systematicky odlišnému užívání jejich jazyka chlapců a dívek vede socializace v dětství. Ukazuje, že existující jazykové rozdíly často vycházejí především z potřeby konstruovat vlastní pojetí identity. Motivace jsou přitom nesmírně rozmanité a složité. Je třeba začít o genderu přemýšlet mnohem komplexněji a opustit zavádějící populární mýty a stereotypy.


... Cameronová - Mýtus o Marsu a Venuši Otevřít stranu 99 Ukázky ... Jak dlouho lze přežít na různých planetách? - YouTube ... . Ukázka epub Ukázka mobi Ukázka epub Ukázka pdf Novinka Ke stažení. Mýtus o Marsu a Venuši: Mluví muži a ženy opravdu různými jazyky? Deborah Cameronová ... Mýtus o Marsu a Venuši Autor: Cameronová, Deborah Nakladatel: Filosofia EAN: 9788070075135 ISBN: 978-80-7007-513-5 Originál: The Myth of Mars and Venus Překlad: Vochoč, Otakar Popis: 1× kniha, brožovaná, 248 stran, česky Rozměry: 12,5 × 20,5 cm Rok vydání: 2018 (1. vydání) Mýtus o Marsu a Venuši Mluví muži a ženy opravdu r ... Mýtus o Marsu a Venuši - Deborah Cameron | Databáze knih ... . vydání) Mýtus o Marsu a Venuši Mluví muži a ženy opravdu různými jazyky? Deborah Cameronová . Široce rozšířené představy o genderu a komunikaci, jak je zachycuje název bestselleru Johna Gray Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše, mohou mít některé nečekané a dalekosáhl...SOUVISEJÍCÍ KNIHY