Pilníkářství: Příběh řemesla, které na Vysočině přetrvalo do poloviny 20. století

Pilníkářství: Příběh řemesla, které na Vysočině přetrvalo do poloviny 20. století - Václav Michalička | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Václav Michalička
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Pilníkářství: Příběh řemesla, které na Vysočině přetrvalo do poloviny 20. století.pdf


Chcete si knihu přečíst?Pilníkářství: Příběh řemesla, které na Vysočině přetrvalo do poloviny 20. století ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Václav Michalička. Číst Pilníkářství: Příběh řemesla, které na Vysočině přetrvalo do poloviny 20. století Online je nyní tak snadné!

POPIS


Publikace se věnuje méně známému řemeslnému fenoménu, jehož minulosti, sociálním a kulturnímsouvislostem existence byla doposud věnována jen malá pozornost. Kniha zpřístupňuje výsledky několikaletého historicko-etnologického výzkumu realizovaného Václavem Michaličkou. Autor se svém textu věnuje nejen historickým okolnostem uplatnění této rukodělné výroby v českém prostředí. Svoji pozornost zaměřil také k tomu, nakolik tato specifická výroba ovlivnila život lokálního společenství i jednotlivých rodin pilníkářů na pomezí Moravy a Čech.


...h řemesla, které na Vysočině přetrvalo do poloviny 20 ... Kovové výrobky | Knihy.ABZ.cz ... . století" zpřístupňuje výsledky několikaletého historicko-etnologického výzkumu prováděného Václavem Michaličkou. Autor se zaměřil nejen na historické okolnosti uplatnění této rukodělné výroby v českém prostředí, ale také na přiblížení ... Příběh řemesla, které na Vysočině přetrvalo do poloviny 20. století Titul je na partnerském skladu >20ks - doručujeme za 2 pracovní dny Vaše cena s DPH: 280 Kč 246 Kč Pilnikářství od Václav Michalička v KNIHCENTRUM.CZ. Bleskové dodání, osobní odběr ZDARMA a dárky za ... Pilnikářství | KNIHCENTRUM.cz ... .CZ. Bleskové dodání, osobní odběr ZDARMA a dárky za nákup. Ověřeno zákazníky. Příběh řemesla, které na Vysočině přetrvalo do poloviny 20. století od Václava Michaličky. Muzeum v p...SOUVISEJÍCÍ KNIHY