Příslib štěstí

Příslib štěstí - Herbert Marcuse, | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Herbert Marcuse,
DIMENZE
1,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Příslib štěstí.pdf


Chcete si knihu přečíst?Příslib štěstí ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Herbert Marcuse,. Číst Příslib štěstí Online je nyní tak snadné!

POPIS


Čtenáři se dostává do ruky šest studií Herberta Marcuse, nyní v českém překladu, z nichž nejstarší Nové prameny k založení historického materialismu pochází z roku 1932, nejmladší Represivní tolerance pak byla napsána v roce 1965, ale zásadně rozšířena v roce 1968. Texty reprezentují různé úseky myslitelského vývoje jedné z nejvýraznějších osobností první generace kritické teorie. Reprezentují proměny, kterými Marcuse reagoval na překotně se měnící svět i to, čemu zůstal vždy věrný: Starost o svobodu a štěstí, které nemohou být jedno bez druhého; starosti o svobodu a štěstí, které vycházejí ze skutečné solidarity lidského rodu a nemohou a nesmějí koexistovat s bídou a utrpením kohokoliv jiného.


...niha: Příslib štěstí - Herbert Marcuse ... A OD TĚCH ČASŮ - JANEK LEDECKÝ - Google Docs ... . Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny opět otevřeny. Pouze u některých je upravena otevírací doba, bližší informace naleznete zde. ... Kniha obsahuje pět kratších textů a představuje přůřez rozhodujícími vývojovými etapami díla vynikajícího představitele Frankfurtské školy. Nejstarší text Nové prameny k založen ... Příslib štěstí - Marcuse Herbert, Profant Martin (ed ... ... . Nejstarší text Nové prameny k založení historického materialismu (1932), věnovaný ... Praha 22. března 2018. V knize PŘÍSLIB ŠTĚSTÍ čtenáři naleznou šest studií německo-amerického filozofa, sociologa a člena Frankfurtské školy (neomarxistická sociologická a filozofická skupina) HERBERTA MAR...SOUVISEJÍCÍ KNIHY