Příběhy pilota Pirxe

Příběhy pilota Pirxe - Stanislaw Lem | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Stanislaw Lem
DIMENZE
2,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Příběhy pilota Pirxe.pdf


Chcete si knihu přečíst?Příběhy pilota Pirxe ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Stanislaw Lem. Číst Příběhy pilota Pirxe Online je nyní tak snadné!

POPIS


„I po padesáti šesti letech, které uplynuly od doby, kdy Stanisław Lem napsal první povídku s Pirxem, je pro nás jeho hrdina vzorem, jak se chovat k automatům a robotům, jež právě začínají pronikat do našich životů. Pirxovy příběhy tak paradoxně teprve po půl století od vzniku nabývají toho pravého významu a jejich hrdina je pro nás čím dál tím směrodatnějším rádcem.“ Ve vesmírném pilotu Pirxovi stvořil světoznámý spisovatel Stanisław Lem, autor kultovních románů jako Solaris, Marťan nebo Nepřemožitelný, jednu ze svých nejzajímavějších postav: snílka toužícího po kosmických objevech, který si díky svému nekonvenčnímu myšlení dokáže poradit v konfrontacích se stroji i lidmi. V devíti povídkách se tak Pirx musí vypořádat například s vesmírnou lodí, jejíž havárie by způsobila katastrofu nesmírných rozměrů, nebo s robotem, který se změnil v nelítostného zabijáka. Vždy jej přitom charakterizuje bytostně lidský náhled na svět, pochopení a víra v člověka i ve stroje. Příběhy pilota Pirxe zahajují řadu nově vydávaných Lemových děl v nakladatelství Plus.


...íběhy pilota Pirxe (v polském originálu Opowieści o pilocie Pirxie) je povídková kniha z žánru sci-fi z roku 1968 polského spisovatele Stanisława Lema ... Příběhy pilota Pirxe | eKnihy, elektronické knihy, vaše ... ... .. Jde o soubor devíti krátkých vědeckofantastických povídek, které spojuje literární postava astronavigátora a pilota kosmických raket Pirxe.První tři povídky „Test", „Patrola" a „Albatros" byly jejím ... Lem, Stanisław: Příběhy pilota Pirxe Nové vydání sbírky raných sci-fi povídek zahájilo vydávání díla polského klasika žánru. Devět povídek přitom bezděčně připomíná, že svou literární kariéru autor zahájil psychologickým románem. Příběhy pilota Pirxe jsou krásnou u ... Axina ... . Devět povídek přitom bezděčně připomíná, že svou literární kariéru autor zahájil psychologickým románem. Příběhy pilota Pirxe jsou krásnou ukázkou toho, že sci-fi příběhy se dají napsat i bez potoků krve, krvelačných mimozemšťanů, famozních přestřelek, nadpřirozených schopností nebo obřích výbuchů. Něco málo je i zde, ale kniha na tom nestojí a to je ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY