Sešit pro umění, teorii a příbuzné zóny 23/2017

Sešit pro umění, teorii a příbuzné zóny 23/2017 - - | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
-
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Sešit pro umění, teorii a příbuzné zóny 23/2017.pdf


Chcete si knihu přečíst?Sešit pro umění, teorii a příbuzné zóny 23/2017 ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor -. Číst Sešit pro umění, teorii a příbuzné zóny 23/2017 Online je nyní tak snadné!

POPIS


Ve dvacátém třetím čísle Sešitu se potkávají tak rozmanité problémové oblasti, jako environmentalismus, bioart, restaurování a počítačové hry. Studie Ondřeje Navrátila se zaměřuje na reflexi environmentálních otázek v českém umění devadesátých let. Pozoruhodným rysem konkrétních projektů, o nichž se zde pojednává, je fakt, že buď nebyly vůbec uskutečněny, nebo se v procesu jejich realizace muselo ustoupit od původní vize. Autor zdůvodňuje neúspěch těchto (převážně importních) environmentálních intervencí obecnou nevraživostí tehdejšího českého kulturního prostředí k angažovanosti v umění. Eva Šlesingerová v textu „Bioart a sciart. Proplétání věcí, těl a technologií“ podává erudovaný vhled do teoretických diskusí doprovázejících umělecké experimenty na hraně živého a neživého nebo lidského a nelidského. Zároveň přichází s kritickou interpretací této tendence, podle níž se jedná o další podobu biomoci, která redukuje člověka a další organismy na jejich biologickou složku, již zároveň podřizuje přísné vědecko-technické kontrole. Recenzní studie Matěje Strnada se věnuje dvěma nedávno publikovaným knihám zaměřujícím se na problematiku konzervování-restaurování, můžeme ji ale číst také jako obecný úvod do teoretických otázek, které se vynořují v souvislosti s úkoly obnovy a uchovávání kulturních artefaktů, nebo jako sondu do stavu debaty v lokálním prostředí. Adam Franc ve své recenzi monografie Heleny Bendové Umění počítačových her nabízí přehled dosavadní reflexe této problematiky v českém prostředí a kritickou analýzu argumentů, pomocí kterých Bendová obhajuje umělecký status počítačových her.


...ro umění, teorii a příbuzné zóny 23 ... PDF Sesit pro umeni, teorii a pribuzne zony 8 (2010) ... . 2017 / Periodikum zaměřené na teoretické a kritické texty reflektující současné umění. Call for papers. Redakce Sešitu pro umění, teorii a příbuzné zóny přijímá texty a recenze do druhého čísla ročníku 2019. Uzávěrka pro texty je do 31. ledna 2019. Sešit pro umění, teorii a příbuzné zóny 23/2017 Nakladatel: Akademie výtvarných umění EAN: ISBN: Popis: 1× kniha, brožovaná, 92 stran, česky Rozměry: 14,8 × 21 cm Rok vydání: 2018 (1. vydání) Anotace knihy " Sešit pro um ... Sešit pro umění, teorii a příbuzné zóny 19/2015 informace ... ... . vydání) Anotace knihy " Sešit pro umění, teorii a příbuzné zóny 23/2017, autor Kolektiv autorů " Studie Ondřeje Navrátila se zaměřuje na reflexi environmentálních otázek v českém umění devadesátých let. Pozoruhodným rysem konkrétních projektů, o nichž se zde pojednává...SOUVISEJÍCÍ KNIHY