Úvahy o polské vládě

Úvahy o polské vládě - Jean-Jacques Rousseau | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Jean-Jacques Rousseau
DIMENZE
1,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Úvahy o polské vládě.pdf


Chcete si knihu přečíst?Úvahy o polské vládě ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jean-Jacques Rousseau. Číst Úvahy o polské vládě Online je nyní tak snadné!

POPIS


Úvahy o polské vládě (1771) jsou posledním Rousseauovým politickým dílem, vznikly v době, kdy se Rousseau po mnohých peripetiích vrátil v červnu 1770 do Paříže a věnoval se psaní biografických děl, která podle autorova přání vyšla až po jeho smrti. Impulsem pro vznik Úvah byla žádost vzbouřených polských konfederátů o sepsání reformy polské ústavy. Rousseau této žádosti vyhověl pod podmínkou, že jeho spis nebude zveřejněn, ilegální kopie díla však v Paříži kolovaly již rok po jeho dokončení. Rousseau v tomto spisu řeší možnost přežití polského národa ve chvíli ohrožení státní existence Polska. Předjímá tak národnostní hnutí 19. století a opět se ukazuje jako bytostně originální myslitel. Úvahy o polské vládě svými četnými odkazy na Společenskou smlouvu potvrzují jednotu autorova politického myšlení i to, že Rousseau ani v pozdní fázi svého života neztratil nic ze síly své výřečnosti a svého přesvědčení. Překlad je doplněn vysvětlivkami překladatelky, rejstříkem, seznamem literatury a doslovem zasazujícím tento spis do dobových reálií.


...KÁZKA Úvahy o polské vládě Úvahy o polské vládě a o její zamýšlené reformě [1 ... Uvahy o polske vlade jean jacques rousseau levně ... ... .] Stav otázky. Náčrt polské vlády z pera pana knížete Wielhorského a úvahy, které k němu připojil, jsou poučnými podklady pro každého, kdo by chtěl pojmout řádný plán tuto vládu přebudovat. Neznám nikoho, kdo by byl povolanější tento plán vypracovat, než jeho samého ... Kniha 'Úvahy o polské vládě (1771) jsou posledním Rousseauovým politickým dílem, vznikly v době, kdy se Rousseau po mnohých peripetiích vrátil v červnu 1770 do Paříže a věnoval se psaní biografických děl, která podle autorova přání vyšla až po jeho smrti. Impulsem pro vznik Úvah byla žádost vzbouřených polských konfederátů o sepsání ... Jak zbudovat republiku? / Rousseauovy Úvahy o polské vládě ... ... . Impulsem pro vznik Úvah byla žádost vzbouřených polských konfederátů o sepsání reformy polské ústavy.' Úvahy o polské vládě (1771) jsou posledním Rousseauovým politickým dílem, vznikly v době, kdy se Rousseau po mnohých per...SOUVISEJÍCÍ KNIHY