Soukromá historie Páté čtvrti

Soukromá historie Páté čtvrti - David Jan Novotný | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
David Jan Novotný
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Soukromá historie Páté čtvrti.pdf


Chcete si knihu přečíst?Soukromá historie Páté čtvrti ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor David Jan Novotný. Číst Soukromá historie Páté čtvrti Online je nyní tak snadné!

POPIS


Koncem jednapadesátého roku dvacátého století se autor s rodiči přistěhoval do někdejší Páté čtvrti, tj. bývalého Josefova, Židovského města, dnes součásti Starého Města pražského, kde od té doby žije. Déle než pětašedesát let sleduje tedy proměny této čtvrti, jíž procházely dějiny, nuceně či dobrovolně rozjásané průvody, politici, prezidenti, dvojí okupantská vojska, radosti i smutky. V sedmi kapitolách své soukromé historie, mapujících jednotlivá desetiletí, autor vzpomíná na své dětství, na rodinu, na spolužáky a kamarády, na dětské hry v ulicích, na rozdíl od dnešní doby tichých a klidných, na významné osobnosti, které zde žily, i na ty, kteří zmizeli nebo se v průběhu let přistěhovali. Čtenář se v těchto osobitých vzpomínkách dozví mnohé, o čem se v běžných knihách pojednávajících o Starém Městě nikdy nedočte.


...á historie Páté čtvrti Autor: Novotný, David Jan Nakladatel: Academia EAN: 9788020027917 ISBN: 978-80-200-2791-7 Popis: 1× kniha, vázaná, 404 stran, česky Rozměry: 13,5 × 20,7 cm Rok vydání: 2018 (1 ... Kniha Soukromá historie Páté čtvrti a okolí - David Jan ... ... . vydání) Soukromá historie Páté čtvrti - Novotný, David Jan ; - Koncem jednapadesátého roku dvacátého století se autor s rodiči přistěhoval do někdejší Páté čtvrti, tj. bývalého Josefova, Židovského města, dnes součásti Starého Města ... Novotný David Jan: Soukromá historie Páté čtvrti a okolí Cena 364 Kč Detail Koncem jednapadesátého roku dvacátého stolet ... Soukroma historie pate ctvrti a okoli novotny david jan ... ... . bývalého Josefova, Židovského města, dnes součásti Starého Města ... Novotný David Jan: Soukromá historie Páté čtvrti a okolí Cena 364 Kč Detail Koncem jednapadesátého roku dvacátého století se autor s rodiči přistěhoval do někdejší Páté čtvrti, tj. bývalého Josefova, Židovského města, dnes součásti Starého Města pražského, kde od té doby žije. Soukromá historie Páté čtvrti a okolí - Da...SOUVISEJÍCÍ KNIHY