Gottschalk – Hatto

Gottschalk – Hatto - Egon Bondy | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Egon Bondy
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Gottschalk – Hatto.pdf


Chcete si knihu přečíst?Gottschalk – Hatto ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Egon Bondy. Číst Gottschalk – Hatto Online je nyní tak snadné!

POPIS


Próza Gottschalk (1988), která tvoří spolu s připojenými prózami Kratés a Jao Li volnou historicko-alegorickou trilogii, byla posledním beletristickým textem, který Bondy vydal samizdatově, zatímco "román v dopisech“ s prvky "road novel“ Hatto byl již napsán a vydán až po roce 1989. Obě titulní prózy jsou situovány do "temného středověku“, do doby beznaděje, nejistoty. Jejich protagonisty jsou duchovní bytosti, které se snaží na vlastní pěst čelit světu, prchají z něj a opět se do něj vracejí. Autor v těchto textech – a rovněž v Kratétovi a Jao Lim, které se odehrávají v antickém Řecku a ve starověké Číně – využívá historických reálií, ale v jádře jsou tyto prózy alegorickými podobami doby, kdy byly napsány, tedy přelomu 80. a 90. let XX. století. Zároveň jsou i kryptickými autoportréty, tak jako většina Bondyho prozaických prací. Všechny v tomto svazku obsažené prózy vycházejí knižně podruhé, ale poprvé společně a v textově revidované podobě, která je výsledkem editorovy práce s rukopisy a dosavadními, tedy i samizdatovými vydáními.


...lk_hatto.indd 180 18.12.17 12:30 Errata k Invalidním sourozencům (2012) Ve vydání knihy Invalidní sourozenci v této ediční řadě (2012) se bohužel vyskytuje několik chyb, za ... Gottschalk Hatto Egon Bondy | Knihkupectví Daniela ... ... Próza Gottschalk (1988), která tvoří spolu s připojenými prózami Kratés a Jao Li volnou historicko-alegorickou trilogii, byla posledním beletristickým textem, který Bondy vydal samizdatově, zatímco „román v dopisech" s prvky „road novel" Hatto byl již napsán a vydán až po roce 1989. Louis Moreau Gottschalk (May 8, 1829 - December 18, 1869) was an American composer and pianist, best known as a virtuoso performer of his own romantic piano works. He spent most of hi ... Gottschalk / Hatto | Dumknihy.cz - knihy po všech stránkách ... . Louis Moreau Gottschalk (May 8, 1829 - December 18, 1869) was an American composer and pianist, best known as a virtuoso performer of his own romantic piano works. He spent most of his working career outside of the United States Life and career. Gottschalk was born in New Orleans to an Ashkenazi ... Gottschalk or Godescalc (Old High German) is a male German name that can be tran...SOUVISEJÍCÍ KNIHY